Poczta rozniesie pakiety wyborcze. Wypłata rent i emerytur zakłócona? "Nasi pracownicy sobie tego nie wyobrażają"

Poczta Polska będzie miała obowiązek dostarczenia pakietów wyborczych, jeśli wybory kopertowe zostaną zorganizowane 10 maja. W tym samym terminie wypłacane są renty i emerytury. Czy ten proces jest zagrożony? - Nasi pracownicy sobie tego nie wyobrażają. Mamy zapewnienie, że do tego nie dojdzie - mówi Sławomir Redmer, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Poczty OPZZ. Jak Poczta Polska zamierza zadbać o zdrowie emerytów i rencistów? Posłuchaj rozmowy.

Pracownicy poczty wciąż nie wiedzą dokładnie, w jaki sposób dostarczą pakiety wyborcze. - Niezakończony proces legislacyjny nie ułatwia sprawy. Spółki Skarbu Państwa nie mają za dużo do powiedzenia. Muszą wykonywać polecenia - mówi z w Studiu Biznes Sławomir Redmer. Wcześniej wiceprezes Poczty Polskiej Grzegorz Kurdziel mówił w mediach, że Poczta Polska nie będzie miała problemów z dostarczeniem tak dużej liczby przesyłek, bo w każdym tygodniu, również w trudnym czasie epidemii, doręcza więcej przesyłek, niż w przypadku doręczenia w ciągu jednego tygodnia 30 milionów pakietów wyborczych.

W poniedziałek w Senacie przedstawiciele związków zawodowych zwracali uwagę na to, że 5 i 10 maja, czyli w terminie dostarczania kart wyborczych Poczta Polska ma obowiązek wypłacać emerytury i renty. Czy ten proces może być zagrożony? - Nasi pracownicy sobie tego nie wyobrażają. Mamy zapewnienie, że do tego nie dojdzie - mówi Redmer.

W drugiej części Studia Biznes Tomasz Korniejew sprawdzi, czy auto elektryczne, które może przejechać ponad 200 km na jednym ładowaniu, to dobry sposób na poruszanie się po mieście. Zobacz najnowszy odcinek naszego programu, który premierę na Gazeta.pl ma w każdą środę o godzinie 12.