Poczta rozniesie pakiety wyborcze. Wypłata rent i emerytur zakłócona? "Nasi pracownicy sobie tego nie wyobrażają"

Poczta Polska będzie miała obowiązek dostarczenia pakietów wyborczych, jeśli wybory kopertowe zostaną zorganizowane 10 maja. W tym samym terminie wypłacane są renty i emerytury. Czy ten proces jest zagrożony? - Nasi pracownicy sobie tego nie wyobrażają. Mamy zapewnienie, że do tego nie dojdzie - mówi Sławomir Redmer, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Poczty OPZZ. Jak Poczta Polska zamierza zadbać o zdrowie emerytów i rencistów? Posłuchaj rozmowy.

Pracownicy poczty wciąż nie wiedzą dokładnie, w jaki sposób dostarczą pakiety wyborcze. - Niezakończony proces legislacyjny nie ułatwia sprawy. Spółki Skarbu Państwa nie mają za dużo do powiedzenia. Muszą wykonywać polecenia - mówi z w Studiu Biznes Sławomir Redmer. Wcześniej wiceprezes Poczty Polskiej Grzegorz Kurdziel mówił w mediach, że Poczta Polska nie będzie miała problemów z dostarczeniem tak dużej liczby przesyłek, bo w każdym tygodniu, również w trudnym czasie epidemii, doręcza więcej przesyłek, niż w przypadku doręczenia w ciągu jednego tygodnia 30 milionów pakietów wyborczych.

W poniedziałek w Senacie przedstawiciele związków zawodowych zwracali uwagę na to, że 5 i 10 maja, czyli w terminie dostarczania kart wyborczych Poczta Polska ma obowiązek wypłacać emerytury i renty. Czy ten proces może być zagrożony? - Nasi pracownicy sobie tego nie wyobrażają. Mamy zapewnienie, że do tego nie dojdzie - mówi Redmer.

W drugiej części Studia Biznes Tomasz Korniejew sprawdzi, czy auto elektryczne, które może przejechać ponad 200 km na jednym ładowaniu, to dobry sposób na poruszanie się po mieście. Zobacz najnowszy odcinek naszego programu, który premierę na Gazeta.pl ma w każdą środę o godzinie 12.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (5)
Poczta rozniesie pakiety wyborcze. Wpłata rent i emerytur zakłócona? "Nasi pracownicy sobie tego nie wyobrażają"
Zaloguj się
 • hipo krater

  Oceniono 5 razy 5

  Wyglada na to, ze niewolnicy nic nie musza sobie nic wyobrażać, niewolnicy muszą jedynie wykonywac polecenia. Tak was traktują , w dodatku to wy odpowiecie prawnie za to co teraz robicie , bez zatwierdzonej ustawy , bo oni podobno cwanie to sformuowali, jako prośbę , a nie nakaz wykonania polecenia.

 • 34 bezel

  Oceniono 4 razy 4

  Roznoszenie pakietów wyborczych, gdy będą tylko wrzucane do skrzynek to żaden wyczyn. Problemem jest wtedy wrzucenie odpowiedniej liczby pakietów w zależności od ilości domowników.
  Pakiety roznoszone jak polecone z obowiązkiem podpisu, to zajmie trochę czasu , bo podpisywanie trwa, a jak wypadnie podpisać kiła pakietów, to trwa jeszcze więcej. Inna sprawa jak kogoś nie będzie w domu, to listonosz zostawi powiastkę i obywatelu leć sam na pocztę i odbieraj pakiety. No i jeszcze sprawa tych co są w szpitalach, to dla stawiano urnę by mieli szansę zagłosować.
  No i obywatele, którzy nie mieszkają w miejscu zameldowania lub wcale nie mają meldunku. Normalnie, to był termin i każdy chcący głosować mógł w urzędzie załatwić wpisanie na listę wyborcza, tam gdzie chciał głosować. Teraz nie ma tej możliwości.
  Przestają to być wybory powszechne.

 • donmarek

  Oceniono 2 razy 2

  A jak listonosz będzie chciał sobie przyspieszyć doręczenia i - przykładowo - dla rodziny 5 pakietów odda jednej osobie? I co może zrobić z tymi 5 pakietami hurtowy ich odbiorca ???

 • alben albus

  Oceniono 2 razy 2

  Renta obowiązkowo z kartami, to jasne, podstep jest bo to elektorat "ciemnoty"...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX