Kiedy będzie otwarty ZUS? Jest decyzja Gertrudy Uścińskiej. "Jesteśmy jednym z pierwszych urzędów"

- ZUS jako jeden z pierwszych urzędów podjął decyzję, aby ponownie otworzyć sale obsługi klientów - powiedziała prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska. Stacjonarne placówki otwarte będą od poniedziałku 4 maja.

Wraz z wprowadzeniem kolejnych etapów odmrażania gospodarki, otwarciem galerii handlowych czy miejscu kulturalnych, do normalnego trybu pracy wracają również stacjonarne urzędy. Od poniedziałku 4 maja otwarte będą biura obsługi klientów ZUS. Prezes Zakładu apeluje jednak, aby w miarę możliwości załatwiać sprawy przez internet. 

Zobacz wideo Dlaczego zwolnienia z ZUS nie obejmą dużych firm?

Oddziały ZUS otwarte dla klientów od 4 maja 

- ZUS jako jeden z pierwszych urzędów podjął decyzję, aby ponownie otworzyć sale obsługi klientów. Wiemy, jak bardzo jest to ważne dla osób, które szukają wszelkich informacji np. na temat rent i emerytur lub o tym, w jaki sposób założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). Otwarcie naszych sal odbędzie się zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. W poniedziałki nasze placówki będą dostępne od godz. 8.00 do godz. 18.00 - powiedziała prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Obsługa będzie realizowania przy zachowaniu dodatkowych środków ostrożności. Osoby odwiedzające Zakład powinny mieć zakrycie twarzy i nosa, a oczekując na obsługę, należy stać w odstępach 1,5-metrowych. Z kolei przy stanowiskach będzie mogła stać tylko jedna osoba. Nie dotyczy to osób towarzyszących osobom z niepełnosprawnością, tłumaczy języka migowego, pełnomocników lub rodzica z dzieckiem

Szefowa ZUS zaznacza, że w placówkach nadal pozostaną skrzynki, do których można będzie składać wnioski. Zachęca także do korzystania z usługi elektronicznej PUE ZUS. Ponadto Zakład prosi w komunikacie, aby ze względu na bezpieczeństwo odwiedzać placówki tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne.

>>> Dowiedz się więcej: Tarcza antykryzysowa. Wysłałeś wniosek mailem? ZUS go odrzuci. Jak złożyć wniosek poprawnie?

Więcej o: