Warren Buffett: Przeżyłem kryzys kubański, zimną wojnę, 11 września. Za każdym razem Ameryka odżywała

Warren Buffet podczas prezentacji wyników Holdingu Berkshire Hathaway mówił o kryzysie w Stanach Zjednoczonych. Odwoływał się do historii, twierdząc, że Ameryki nic nie zatrzyma. Zdaniem miliardera gospodarka USA po koronawirusie odżyje.

Holding Warrena Buffetta, Berkshire Hathaway sprzedał akcje wszystkich linii lotniczych, które posiadał. To największa strata w historii holdingu i sięgnęła 50 mld dolarów. Większość straty to inwestycje, na których przed rokiem Berkshire Hathaway zarobiło 15,5 mld dolarów. Buffett przedstawiając wyniki skomentował stan amerykańskiej gospodarki.

Warren Buffett: nic nie zatrzyma Ameryki. Gospodarka odżyje po koronawirusie

Kryzys w Stanach jest ogromny. Nawet przed 100 laty, podczas Wielkiego Kryzysu lat 30., nie było tak źle. Rynek pracy załamał się najmocniej w historii, dziesiątki milionów amerykanów zgłosiło się po zasiłek dla bezrobotnych. Buffett przyznał, że sam wstrzymuje się przed zakupem akcji, bo nie wiadomo, w którą stronę podąży rynek - podają zagraniczne media, między innymi CNN i Yahoo! Finance.

Zobacz wideo Ludzie boją się utraty pracy z powodu koronawirusa. „Monstrualna zmiana nastrojów”

Warren Buffett uważa jednak, że rynek amerykański podniesie się po kryzysie. Wielu wieszczy mu ostateczne załamanie, podczas gdy Buffett nie obawia się tego scenariusza i odwołuje się do historii. 

Ten kraj w 231 lat przekroczył oczekiwania wszystkich. Przeżyłem kryzys kubański, zimną wojnę, ataki terrorystyczne z 11 września, recesję z 2008 roku. Za każdym razem wydawało się, że czasy są ponure i za każdym razem Ameryka ostatecznie odżywała

- powiedział miliarder. Powstrzymał się jednak od przewidywania, kiedy gospodarka się odbije. Jest przekonany, że lepsze czasy wrócą, ale póki co ostrzegł inwestorów, by pieniądze lokowali ostrożnie. - Możesz postawić na Amerykę, ale musisz robić to ostrożnie, rynek może zrobić wszystko - stwierdził Buffett. Radził także, by inwestorzy pozostali przy akcjach na dłuższy okres, ponieważ są lepszą inwestycją niż obligacje. 

Wiatr nie przestał wiać w skrzydła Ameryki

- skwitował Warren Buffett.

Więcej o: