Zagraniczne wakacje jednak możliwe? Grecja otwiera się na turystów od lipca

Grecja ma w planach otwarcie się na zagranicznych turystów od 1 lipca. Potwierdził to sekretarz stanu w kancelarii premiera Grecji Giorgos Gerapetritis.

Zamknięcie granic z powodu pandemii koronawirusa na okres wakacyjny może być poważnym ciosem nie tylko dla branży lotniczej, ale dla wielu krajów bazujących na turystyce. Grecja, której 20 proc. PKB pochodzi właśnie z tego segmentu gospodarki, zdecydowała się przedsięwziąć pewne działania, które pozwolą otworzyć się na zagranicznych turystów już od 1 lipca. 

Zobacz wideo

Grecja planuje otwarcie się na turystów. Wkrótce powstanie specjalny plan

Jak podaje turystyka.rp.pl za niemiecki portalem FVW, Giorgos Gerapetritis poinformował, że już 1 lipca może nastąpić częściowe odmrożenie turystyki. Więcej szczegółów na ten temat zostanie podanych 15 maja. W tej kwestii wypowiedział się również dla CNN premier Kyriakos Mitsotakis, który stwierdził, że otwarcie się na zagranicznych turystów w lipcu to optymistyczny scenariusz. Dodał, że tegoroczne wakacje będą inne od poprzednich, spokojniejsze i bez tłumów. 

Szef greckiego rządu stwierdził także, że turystyka może skurczyć się o ok. 10 proc., natomiast konsekwencje będą dużo bardziej bolesne, jeśli osoby z zagranicy nie będą mogły odwiedzić Grecji w najbliższe wakacje. 

Turcja również walczy o ożywienie turystyki

Z problemem powrotu do normalności w tej branży zmaga się nie tylko Grecja. Według oficjalnych danych w Turcji spada liczba infekcji koronawirusem. Prezydent Erdogan wyraził nadzieję, że gospodarka wkrótce znów się ożywi, a szczególnie branża turystyczna. W planach jest stworzenie programu certyfikatów przyznawanych regionom wolnym od koronawirusa. Do nich będą mogli przyjeżdżać turyści. 

>>> Dowiedz się więcej; Jadwiga Emilewicz: Pracujemy nad programem 1000 plus, ratującym branżę turystyczną

Więcej o:
Komentarze (33)
Zagraniczne wakacje jednak możliwe? Grecja otwiera się na turystów od lipca
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 3 razy 3

  "Szef greckiego rządu stwierdził, że turystyka może skurczyć się o ok. 10 proc."
  =================
  Grecy TEŻ mają premiera idiotę? :-)

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 1 raz 1

  Wszystkie wyjazdy będą zależeć od decyzji innych krajów, bowiem wyjazd z Polski jest dalej swobodny (nawet nie ma kontroli wyjazdowej przy opuszczaniu RP na granicach wewnętrznych). Przy powrocie nadal jest kontrola sanitarna (nie jest to odprawa graniczna) i 14 dniowa kwarantanna. I to może być ograniczeniem przy wyjazdach na urlop. Dla planujących opuścić Polskę na dłużej lub na zawsze, kwarantanna wjazdowa nie ma znaczenia.

 • jaruskiagent

  Oceniono 1 raz 1

  Tylko Szwecja. Kraj bez wściekłej reklamy wirusa, normalny i piękny.

 • ml2403

  Oceniono 9 razy 1

  Otwierać to się możecie, tylko kto do was przyjedzie i nie chodzi tylko o samo zakażenie. Czas jest zbyt niepewny, ludzie boją się wydawać pieniądze i na pewno wakacje będą na jednym z ostatnich miejsc na liście wydatków. Druga sprawa to sam pobyt. Co będzie jak okaże się, że wirus wrócił i kraje znów zamkną granice, a powrót będzie zależał od łaski pana premiera. Większość rozumuje tak, że te wakacje jakoś spędzi w bliższym otoczeniu albo wcale, a potem zobaczymy.

 • avensis77

  Oceniono 3 razy 1

  Na razie nie dostałem zwrotu za bilety lotnicze na początek maja. Lot się nie odbył a pieniędzy nie ma. Jak mam pojechać na wakacje bez środków?

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 5 razy 1

  No to mamy perspektywę wyjazdów do Gruzji, Grecji, na Litwę i prawdopodobnie na Słowację, być może do Czech. Co prawda w Polsce wstrzymano wydawanie paszportów (!!!), jednak do wyżej wymienionych dowód osobisty wystarczy (jeszcze).

 • kazik966

  0

  Moja szwagierka ma palmę na działce i oczko wodne.

 • funkyshit

  0

  Kamperem można wszędzie.

 • mietekkowalski

  Oceniono 8 razy -4

  Pewnie, że możliwe, ale kto obecnie wybierze się na zagraniczne wakacje? Ja nie jestem aż tak zdesperowany, chociaż uwielbiam Grecję.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX