Elon Musk traci cierpliwość. Tesla pozywa lokalne władze w Kalifornii i grozi wyprowadzką

Elon Musk od pewnego czasu jasno dawał do zrozumienia, że jest za zniesieniem obostrzeń nałożonych w związku z koronawirusem i otwarciem amerykańskiej gospodarki. Miliarderowi zależy na tym, by fabryka jednej z jego firm, Tesli, wznowiła działalność. Do tego stopnia, że zdecydował się pozwać kalifornijskie hrabstwo.

Tesla złożyła pozew przeciwko departamentowi zdrowia hrabstwa Alameda w Kalifornii, na terenie którego - we Fremont - znajduje się jej fabryka. Urzędnicy zabronili wznowić działalność zakładu w związku z obowiązującymi na tym terenie obostrzeniami, których celem jest zahamowanie rozwoju epidemii koronawirusa. 

Tesla pozywa kalifornijskie hrabstwo 

Tesla w sobotę przekazała, że lokalne władze nie dały jej wyboru, stąd pozew. Firma podkreśla, że przygotowała plan powrotu fabryki do pracy, który zakładał m.in. odpowiednie (zdalne) przeszkolenie pracowników, wydzielenie stref pracy, pomiary temperatury, wymagania sanitarne i dotyczące noszenia środków ochronnych. Jej zdaniem, urzędnicy wydziału zdrowotnego hrabstwa zignorowali prośby o kontakt. Wcześniej tego samego dnia wydział zdrowia publicznego w Alameda stwierdził, "ściśle współpracuje" z Teslą. Pozew jednak jest. 

Zobacz wideo Mieszkanie dobrą inwestycją w czasie kryzysu? „Kredytobiorcy odczuwają teraz realne oszczędności”

Elon Musk straszy wyprowadzką 

Poza oficjalnym komunikatem, Elon Musk, założyciel i prezes Tesli, dał upust emocjom na Twitterze, z czego jest zresztą znany. "Szczerze mówiąc, miarka się przebrała. Tesla natychmiast przeniesie swoją siedzibę i przyszłe programy do Teksasu/Nevady. Jeśli w ogóle utrzymamy działalność produkcyjną qw Fremont, będzie to zależało od tego, jak Tesla będzie traktowana w przyszłości. Tesla jest ostatnim producentem samochodów działającym w Kalifornii" - napisał. 

Elon Musk już kilka dni temu (tuż przed podaniem przez Teslę wyników kwartalnych) zarzucił swoje konto twitterowe wypowiedziami nawołującymi do zniesienia restrykcji związanych z koronawirusem, które nazwał "faszystowskimi".

Nie tylko o tym. Miliarder popisał się też niedawno innymi wypowiedziami: Elon Musk szaleje na Twitterze. "Akcje Tesli są za drogie". Stracił 3 miliardy dolarów

Tesla została zmuszona do zamknięcia swojej fabryki 23 marca, region Kalifornii, w którym zakład się znajduje (czyli rejon zatoki San Francisco, obejmuje sześć hrabstw), przedłużył okres zamknięcia do końca maja. Do tego czasu w hrabstwie Alameda możliwa jest produkcja tylko artykułów pierwszej potrzeby. 

Więcej o:
Komentarze (94)
Elon Musk traci cierpliwość. Tesla pozywa lokalne władze w Kalifornii i grozi wyprowadzką
Zaloguj się
 • pamejudd

  Oceniono 32 razy 12

  To już drugi dzisiaj nius o tym mitomanie który pokazuje, że typ nie ma pojęcia o czym pisze i powinien odstawić narkotyki.

 • magda_breslau

  Oceniono 33 razy 11

  Tesla na bodaj 23 kwartaly, w 21 wykazala strate...

  Firma, ktora niszczy pieniadze zamiast je przynosic, jest kednym z symboli amerykanskiej gospodarki. Swietny symbol, jak teraz o tym mysle.

 • bohdan.ch

  Oceniono 28 razy 10

  Musk powinien zagrozić przeniesieniem swojej fabryki do Wuhan.

 • cozano

  Oceniono 15 razy 9

  Musk jest genialny w sprzedawaniu swoich pomysłów, aczkolwiek nie wszystkie jego pomysły są genialne.

 • ramon57

  Oceniono 6 razy 6

  I jak co noc Pinky i Musk podbijają świat.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 5 razy 5

  Ja pierdzielę, ale neurotyk. A najgorsze jest to że jak pęknie bańka spekulacyjna na Tesla Motors to żadne plany QE nie pomogą gospodarce.

  Będzie zapaść na giełdach jak po upadku Lehman Brothers.

 • khaern

  Oceniono 8 razy 2

  proponował bym kontrpozew o działanie mogące potencjalnie przyczynić się do powstania zagrożenia epidemiologicznego na duża skalę
  odechciałoby się wówczas głupich pomysłów biznesmenom, którzy przekładają zysk i produkcję nad zdrowie pracowników i ich rodzin ( tudzież społeczeństwa stanu California )

 • druga_wieza

  Oceniono 3 razy 1

  Zabierze zabawki do innej piaskownicy.

 • kac

  Oceniono 21 razy 1

  Co za kretyn... dla jego kasy ludzie mogą umierać łapiąc powietrze jak ryby wyrzucone z wody...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX