Jadwiga Emilewicz zapowiada: Będzie bon turystyczny 1000 plus dla etatowców. 7 mld złotych na wakacje

Wprowadzenie bonu turystycznego 1000 plus, który miałby wesprzeć branżę poszkodowaną wskutek epidemii koronawirusa zapowiedziała Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju w rozmowie z portalem money.pl. Wyjaśniamy, kto będzie mógł z niego skorzystać.

Z bonu turystycznego 1000+ będą mogli skorzystać pracownicy zatrudnieni na umowach o pracę, którzy nie zarabiają więcej niż przeciętne wynagrodzenie (5200 zł w 2020 r.). Głównym celem programu programu jest wsparcie finansowe polskiej branży turystycznej, m.in. turystów, organizatorów turystycznych, agentów turystycznych i innych podmiotów świadczących powiązane usługi turystyczne.

Z tego powodu z bonu będzie można pokryć wydatki związane z turystyką krajową. Nie jest on przewidziany na wyjazdy zagraniczne.

Zobacz wideo Kontrola policyjna a obowiązek noszenia maseczek. Co się zmieniło?

- Tak jak w wielu zakładach pracy pracownicy dostają w okolicach świąt bony od swoich pracodawców, tak my w podobnej strukturze chcemy, żeby pracodawcy mogli taki bon zafundować swoim pracownikom. Nie będziemy sięgać do kieszeni pracodawców, bo ten rok nie jest rokiem na to, żeby zmuszać pracodawców do wzmożonych wydatków, dlatego w tym roku taki bon będzie w 90 proc. sfinansowany z budżetu państwa, 10 proc. to będzie wkład własny pracodawcy - wyjaśniała Jadwiga Emilewicz w programie "Money. To się liczy"

Ile będzie kosztował program bon turystyczny?

Ani sama wicepremier Emilewicz, ani resort rozwoju, nadal nie podają szczegółów programu 1000+. Portal turystyka.rp.pl podał informację, że ma odbyć się specjalna konferencja prasowa na ten temat. Być może wydarzy się to po wtorkowym posiedzeniu rządu.

Znamy za to szacunki, dotyczące kosztów programu Bon turystyczny 1000+. Koszty na ten rok to 7 mld zł z budżetu państwa. - Będziemy chcieli, żeby w kolejnych latach udział z budżetu państwa się zmniejszał - zastrzegła jednak wicepremier i minister rozwoju.

Więcej o:
Komentarze (451)
Jadwiga Emilewicz zapowiada: Będzie bon turystyczny 1000 plus dla etatowców. 7 mld złotych na wakacje
Zaloguj się
 • dudi-w

  Oceniono 116 razy 100

  Qrwa, następna darowizna dla słabo myslących!!!!!! Ile mi jeszcze chcecie ukraść, złodzieje?????

 • eva_bramborova

  Oceniono 86 razy 80

  Właściciele obiktów turystycznych w Polsce NATYCHMIAST podniosą ceny.Natychmiast.To było już przerabiane w przypadku programu "Deweloper na swoim'.

 • bu-shy

  Oceniono 73 razy 73

  kilka tygodni temu: bon 1000 zł na turystykę krajową dla wszystkich.
  w tytule: bon 1000 zł na turystykę dla etatowców.
  w tekście: ale tylko dla tych, którzy zarabiają mniej niż średnia.
  i jeszcze 10% ma pokryć firma.
  Czyli za kilka tygodni, jak już to przegłosują, to będzie: bon 1000 zł na turystykę krajową dla etatowców, posiadających legitymację członka PiS, z którego 10% pokryje budżet, a 90% pracodawca.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 73 razy 65

  "Nie będziemy sięgać do kieszeni pracodawców (...), 10 proc. to będzie wkład własny pracodawcy - wyjaśniała Jadwiga Emilewicz"

  W jednym zdaniu laleczka Chucky sama sobie zaprzeczyła. PZPR (Polska Zjednoczona Prawica Rzeczpospolitej) jest po prostu nie do wyjęcia 😂😂😂

 • no-pasaran2020

  Oceniono 43 razy 41

  Proponuję do tego dołożyć bonus za dodatkowy sex. Będzie bum relaksu.

 • cedar_wood

  Oceniono 38 razy 38

  czy to jest zgodne z Konstytucja, takie dzielenie obywateli na lepszych i gorszych??? Dlaczego mogą skorzystać etatowcy, a już samozatrudnieni, emeryci, renciści, na umowach cywilno-prawnych nie??? Znowu dzielenie na lepszy i gorszy sort??
  Co na to Rzecznik Praw Obywatelskich?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX