Wylotówka z Warszawy nad morze z kolejnym odcinkiem. GDDKiA podpisała umowę z Budimexem

GDDKiA poinformowała, że podpisała umowę z firmą Budimex na budowę pierwszego z trzech odcinków trasy S7 Płońsk - Czosnów. To wylotówka z Warszawy nad morze. Pracę rozpoczną się w marcu przyszłego roku i potrwają do listopada 2023 roku. Wartość kontraktu wyniosła prawie 600 mln złotych.
Zobacz wideo Czy w Polsce budujemy drogi drożej niż w Europie? Rzecznik GDDKiA odpowiada

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała z Budimeksem umowę na zaprojektowanie i budowę odcinka drogi ekspresowej S7 Modlin-Czosnów o długości ok. 9,7 km za 598,8 mln zł brutto, poinformowali przedstawiciele stron i Ministerstwa Infrastruktury.

Podpisujemy dziś umowę na odcinek S7 między Czosnowem a Modlinem. To kolejny etap inwestycji w północnej części województwa mazowieckiego. Trwają też prace na odcinkach S7 na południe od Warszawy, bo droga ta powoli uczynić bezpiecznym i przewidywalnym ruch na kierunku południkowym. Bardzo się cieszę, że epidemia nie zatrzymała, i jestem przekonany, że nie zatrzyma, polskich budów. Środki finansowe również nie zostaną wstrzymane

- powiedział minister Andrzej Adamczyk podczas wideokonferencji.

P.o. dyrektora GDDKiA Tomasz Żuchowski dodał, że to 15. umowa w tym roku podpisana przez Dyrekcję, która zwiększa tegoroczne zakontraktowanie do ok. 9 mld zł na 223 km dróg.

Budimex zbuduje wylotówkę z Warszawy nad morze. To kolejna umowa firmy na drogi ekspresowe w ostatnich tygodniach

Wylotówka z Warszawy nad morze na odcinku Modlin-Czosnów ma zostać oddana w grudniu 2023 roku. Budimex przewiduje zakończenie prac w listopadzie. 

Termin oddania inwestycji to listopad 2023 r., ale doświadczenia, które obecnie zdobywamy na budowie A1 pozwalają myśleć z optymizmem, że będziemy w stanie inwestycję zakończyć wcześniej

- mówił prezes Budimeksu Dariusz Blocher.

Teraz firma ma 10 miesięcy na projektowanie. Prace mają ruszyć z początkiem przyszłego sezonu budowlanego, czyli 15 marca 2021 roku.

To już trzecia umowa Budimeksu na drogi ekspresowe podpisana w ostatnich tygodniach. To pokazuje, że życie na polskich budowach trwa. Podpisywanie kolejnych umów daje pewność jutra dla prawie 1 mln pracowników sektora budowlanego w Polsce

- dodaje Blocher.

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2019 r. miał 7,57 mld zł skonsolidowanych przychodów.

***

W Gazeta.pl chcemy być dla Was pierwszym źródłem sprawdzonych informacji, ale też wsparciem i inspiracją w tych trudnych czasach. PRZECZYTAJ NASZĄ DEKLARACJĘ i weź udział w badaniu 

Więcej o:
Komentarze (9)
Wylotówka z Warszawy nad morze z kolejnym odcinkiem. GDDKiA podpisała umowę z Budimexem
Zaloguj się
 • majster_mundek

  Oceniono 10 razy 4

  wylotówka z warszawy zaczyna się w warszawie na wężle z S8.

  a to jest wylotówka z czosnowa co najwyżej

 • pawel_2017

  Oceniono 6 razy 4

  Teraz pytanie kiedy powstanie najważniejszy odcinek (krótki, ale drogi) tj. Warszawa - Czosnów? Czy nadal nie ma go w żadnych planach?

 • udet1124

  Oceniono 3 razy 1

  Tytuł sugeruje jakby odcinek dziś oddano do użytkowania.

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 3 razy 1

  Droga z Płońska do Warszawy ma 67km, tutaj jest mowa o 9,7km, czyli w sumie 14% całego odcinka. Z pewnością nowo zbudowany odcinek bardzo ułatwi życie kierowcą jadącym nad morze, zwłaszcza że odcinek między Czosnowem a Modlinem już dziś ma status drogi ekspresowej, więc nie chodzi o jego zbudowanie, a co najwyżej o remont, czy modernizację.

 • californian-legit

  0

  To dobra wiadomość. Budimex to najbardziej sumienna firma budująca w Polsce drogi. Często kończy prace przed terminem, co jest ewenementem na tym rynku, gdzie większość firm zalicza kilkuletnie opóźnienia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX