Bon turystyczny na wakacje w Polsce? Wiceminister rozwoju wyjaśnia, do kogo może trafić 1000 zł na karcie prepaid

1000 złotych na wakacje w Polsce do wykorzystania już w tym roku - nad takim projektem ustawy pracuje ministerstwo rozwoju. Dopłaty do urlopu mają być wsparciem dla krajowej branży turystyczne. Kto i kiedy będzie mógł skorzystać z bonu turystycznego? Kiedy ustawa trafi do Sejmu? Posłuchaj rozmowy z Andrzejem Gut-Mostowym, wiceministrem rozwoju odpowiedzialnym za turystykę.

Bon turystyczny w założeniu ministerstwa rozwoju ma pomóc w ratowaniu branży turystycznej, która z powodu epidemii koronawirusa została narażona na ogromne straty finansowe. Z powodu zamkniętych granic do Polski nie mogą przyjeżdżać m.in. zagraniczni turyści. Do kogo mają zatem trafić bony turystyczne, jeśli ustawa zostanie do wakacji przegłosowana w Sejmie? Według założeń ministerstwa rozwoju 1000 plus na wakacje będzie przysługiwać osobom, które zarabiają poniżej przeciętnego wynagrodzenia, czyli 5200 zł brutto w 2020 roku. Wsparcie będzie przeznaczone tylko dla osób zatrudnionych na umowie o pracę. Co z osobami pracującymi na umowy zlecenie i o dzieło? Czy na wakacje zagraniczne będzie można w tym roku pojechać tylko do krajów Grupy Wyszehradzkiej? Posłuchaj rozmowy w Studiu Biznes z wiceministrem rozwoju.

W drugiej części programu Tomasz Korniejew redaktor naczelny Moto.pl sprawdza, jak kupić samochód bez wychodzenia z domu? Jako pierwsi w Polsce, recenzujemy jak jeździ najnowszy Mercedes GLA. Program Studio Biznes ukazuje się na Gazeta.pl w każdą środę o godzinie 12.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (30)
Bon turystyczny na wakacje w Polsce? Wiceminister rozwoju wyjaśnia do kogo może trafić 1000 zł
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 13 razy 11

  A dlaczego akurat turystyka, a nie restauracje, księgarnie, siłownie czy fryzjerzy?
  Ilu pisowskich aparatczyków ma udziały w branży turystycznej, że pisowski nie-rząd tak nachalnie chce wspierać z pieniędzy podatników tylko tę jedną branżę?

 • magda_breslau

  Oceniono 11 razy 9

  Bon turystyczny, w czasach, kiedy Partia zamyka i otwiera na zmiane nawet lasy...

  Ten bon nie jest nawet po to, by kupic glosy ludzi za ich wlasne pieniadze. Gdyby tak bylo, Partia po prostu wymyslilaby nowy program "Pomagamy ludziom w czasach Zarazy 400 plus do 500 plus"... i po sprawie.

  Ten "bon turystyczny" (nie moge uwierzyc w socjalrealistyczma groteskowosc tego konceptu, hahaha), jest po to, by jakis kolega z nart, wlasciciel sieci hoteli dostal troche kaski od znajomego z rzadu...

 • 6nine9

  Oceniono 9 razy 7

  Czyli jak samotna matka z trójką dzieci zarabia 5201 to nie dostanie, a jak młody kawaler zarobi 5199 to jest 1000 zł do przodu?
  Wartosć 7 mld zł - od tego 10% czyli 700 mln zł nowego podatku od przedsiębiorców?

 • siwywaldi

  Oceniono 5 razy 5

  Skoro wybory przygotowują w expresowym tempie, to może i reaktywacja domów FWP się uda?
  W końcu w ramach "prewencyjnego zajęcia majątku" można odebrać właścicielom kilkaset hoteli i pensjonatów i przekazać je w zarząd swojakom? Zanim popadną w ruinę, to do końca kadencji się zejdzie... :-(

 • lucek10

  Oceniono 6 razy 2

  Czyli najmniej zarabiający zamiast kupić sobie to co potrzebują będą mogli pojechać na darmowe wakacje. Komuna w czystej postaci!

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 1 raz 1

  A czekają na co? Aż więcej ludzi straci prace? Wtedy będzie mniej do wypłat?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX