Bon turystyczny na wakacje w Polsce? Wiceminister rozwoju wyjaśnia, do kogo może trafić 1000 zł na karcie prepaid

1000 złotych na wakacje w Polsce do wykorzystania już w tym roku - nad takim projektem ustawy pracuje ministerstwo rozwoju. Dopłaty do urlopu mają być wsparciem dla krajowej branży turystyczne. Kto i kiedy będzie mógł skorzystać z bonu turystycznego? Kiedy ustawa trafi do Sejmu? Posłuchaj rozmowy z Andrzejem Gut-Mostowym, wiceministrem rozwoju odpowiedzialnym za turystykę.

Bon turystyczny w założeniu ministerstwa rozwoju ma pomóc w ratowaniu branży turystycznej, która z powodu epidemii koronawirusa została narażona na ogromne straty finansowe. Z powodu zamkniętych granic do Polski nie mogą przyjeżdżać m.in. zagraniczni turyści. Do kogo mają zatem trafić bony turystyczne, jeśli ustawa zostanie do wakacji przegłosowana w Sejmie? Według założeń ministerstwa rozwoju 1000 plus na wakacje będzie przysługiwać osobom, które zarabiają poniżej przeciętnego wynagrodzenia, czyli 5200 zł brutto w 2020 roku. Wsparcie będzie przeznaczone tylko dla osób zatrudnionych na umowie o pracę. Co z osobami pracującymi na umowy zlecenie i o dzieło? Czy na wakacje zagraniczne będzie można w tym roku pojechać tylko do krajów Grupy Wyszehradzkiej? Posłuchaj rozmowy w Studiu Biznes z wiceministrem rozwoju.

W drugiej części programu Tomasz Korniejew redaktor naczelny Moto.pl sprawdza, jak kupić samochód bez wychodzenia z domu? Jako pierwsi w Polsce, recenzujemy jak jeździ najnowszy Mercedes GLA. Program Studio Biznes ukazuje się na Gazeta.pl w każdą środę o godzinie 12.

Więcej o: