Zaskakująca dymisja prezesa Alior Banku. Nie wytrwał na stanowisku nawet dwóch lat

Alior Bank ogłosił ważne zmiany w zarządzie. Krzysztof Bachta we wtorek nieoczekiwanie zrezygnował z funkcji prezesa. Na stanowisko powołano go pod koniec 2018 roku.

Alior Bank opublikował komunikat, w którym czytamy, iż Krzysztof Bachta złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu Alior Banku S.A. z dniem 12 maja 2020 r. Rada nadzorcza banku przyjęła rezygnację.

Zobacz wideo #BiznesWalczy - Jak samodzielnie zrolować sushi?

Prezes nie wytrwał nawet dwóch lat

Krzysztof Bachta przed objęciem fotela prezesa Aliora w 2018 roku był dyrektorem zarządzającym ds. strategii i rozwoju w grupie PZU. Państwowy ubezpieczyciel był zarówno wówczas jak i dziś największym akcjonariuszem Aliora - ma ok. 33 proc. udziałów w spółce

Bachta na stanowisku zastąpił Katarzynę Sułkowską. "Puls Biznesu" pisał wówczas o niej, iż "była ostatnią menedżerką w państwowej spółce, która nie była związana z żadną frakcją rządzącej partii".

Alior Bank i zmiany w zarządzie. Jest nowa wiceprezes

Rezygnacja prezesa nie jest jedyną zmianą w zarządzie Alior Banku. 12 maja 2020 r. rada nadzorcza powołała w skład zarządu Iwonę Dudę. Będzie pełnić funkcję wiceprezesa zarządu oraz kierować jego pracami. 

Rada nadzorcza upoważniła także przewodniczącego rady Tomasza Kulika do podpisania w imieniu rady nadzorczej wniosku do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) o wyrażenie zgody na powołanie Iwony Dudy na prezesa banku

- poinformowano także. 

Iwona Duda od ponad 20 lat jest związana z rynkiem finansowym. Ostatnio pełniła funkcję doradcy prezesa Narodowego Banku Polskiego oraz członka rady nadzorczej Banku Ochrony Środowiska. W latach 2006-2008 była zastępcą przewodniczącego KNF. Wcześniej jako pełnomocnik prezesa rady ministrów tworzyła urząd Komisji Nadzoru Finansowego, który powstał z połączenia Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd. Pełniła także funkcję zastępcy przewodniczącego Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych oraz dyrektora Departamentu Rozwoju Rynku Finansowego w Ministerstwie Finansów. Pracowała także jako doradca w Departamencie Zarządzania Strategicznego Narodowego Banku Polskiego. 

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa razem banku wyniosły 76,73 mld zł na koniec 2019 r.

Czytaj też: Banki zaostrzają politykę kredytową. Potrzebny wyższy wkład własny

Więcej o:
Komentarze (17)
Zaskakująca dymisja prezesa Alior Banku. Nie wytrwał na stanowisku nawet dwóch lat
Zaloguj się
 • tommislaw

  Oceniono 28 razy 28

  a co w tym zaskakującego? po prostu karuzela kręci się i po odprawę marsz

 • laszczyny

  Oceniono 16 razy 16

  PISoBOLSZEWICKIE przetasowanie w znacjonalizowanym przez komunistów korycie.

 • burek_polny

  Oceniono 13 razy 13

  Kopnalem Alior w dude, jak tylko zostal przejety przez PiSS.decje.

 • ks-t

  Oceniono 5 razy 5

  Była w KNF i u Glapy? Ma coś wspólnego z bankami za złotówkę?

 • postprawda

  Oceniono 4 razy 4

  Każdy znajomy i rodzina partii chce zarabiać miliony, a spółek państwowych nie wystarcza, nawet pomimo nacjonalizacji wszystkiego. Już w 2005 były etaty niewymagające przychodzenia do pracy. Ale jest ciężko, jak żyć?

 • Szymon Głowacki

  Oceniono 4 razy 4

  Patrząc na miłą facjatę, zastanawiam się, czy i tym razem droga do stanowiska wiodła przez łóżko konusa...

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 5 razy 3

  Panikę w obozie rządzącym poznać po tym że zaczyna coraz szybciej kraść.
  Świnie tłoczą się przy korycie bo każda chce zdążyć, już zeżarł, teraz kolej na innego wieprzka...

 • pcat

  Oceniono 5 razy 3

  To nie był żaden prezes banku ale nominowany z ramienia PZU/partii nadzorca. Znam kilku prezesów i kiedy myśle sobie o tym gościu z aliora to przychodzi na myśl staropolskie określenie „chłystek”.

 • wolo

  Oceniono 3 razy 3

  On nie zrezygnował, on po prostu bierze odprawę i przekazuje pałeczkę. W ramach PiSu i tylko w ramach PiS jest egalitaryzm.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX