Dla kogo Bon turystyczny? Na dodatkowe 1000 zł "załapie się" 60 proc. osób pracujących w Polsce

Branża turystyczna, szczególnie mocno dotknięta przez epidemię koronawirusa, usłyszała ze strony rządu wiele zapewnień o wsparciu. Jednym z najważniejszych jego elementów ma być bon turystyczny. Jakie trzeba spełnić kryteria, by otrzymać 1000 zł? W rozmowie z Łukaszem Kijkiem wyjaśnił to Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju.
Zobacz wideo Bon turystyczny o wartości 1000 złotych. Kto i kiedy może na niego liczyć?

Bon turystyczny, którego wprowadzenie zapowiedziałaJadwiga Emilewicz, wicepremiera, szefowa resortu rozwoju, ma pomóc w ożywieniu branży turystycznej.  Jak ta karta będzie wyglądała, kto będzie ją wydawał, gdzie będzie można ją dostać i kto będzie mógł to dostać, przede wszystkim?

Jak ma działać bon turystyczny i kto go dostanie? Wiceszef resortu rozwoju w programie "Studio Biznes"

Bon otrzymać będzie mógł każdy pracujący w Polsce na umowę o pracę. - Ograniczyliśmy liczbę tych osób do kwoty średniego wynagrodzenia w gospodarce narodowej, czyli to jest około 5200 zł, ale jest to około, czy ponad sześćdziesiąt osób pracujących w Polsce - stwierdził Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju w rozmowie z Łukaszem Kijkiem, gospodarzem programu "Studio Biznes".

Minister wyjaśnił też, z jakich powodów bonem nie zostali objęci wszyscy pracujący. Zdradził też, na co liczy rząd wprowadzając nowy program, oraz kiedy będzie można z niego skorzystać. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej rozmowy.

Czytaj też: Zasiłek dla bezrobotnych. Kiedy podwyżka? Jadwiga Emilewicz podała wstępną datę

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (107)
Dla kogo Bon turystyczny? Na dodatkowe 1000 zł "załapie się" 60 proc. osób pracujących w Polsce
Zaloguj się
 • zielonyludek

  Oceniono 40 razy 40

  Żadnego rozdawnictwa. Jak ktoś nie wyjedzie na wakacje to świat sie nie zawali.

  Skoro chcecie rozdawać kase na zbytki znaczy, na służbe zdrowia pieniędzy jest wystarczająca ilość? a szkoły mam świetnie wyposażone

 • zagraniczny-online

  Oceniono 19 razy 19

  ... czyli firma mi zbankrutowala, ale za to na wakacje sobie pojade ??
  czy oni w tym pisie juz kompletnie odlecieli ? a moze nie maja nikogo rozumnego zeby im podpowiedzial jak ratowac bankrutujace branze i przedsiebiorstwa ?

 • ejbacpis

  Oceniono 21 razy 17

  A reszta obywateli podatków nie płaci? Jak to się ma do równości zapisanej w Konstytucji? Czy fakt zarabiania więcej ma być kryterium dyskwalifikującym? To może świadczyć tylko o tym, że znowu PiS "za nasze" próbuje przekupić tą najbiedniejszą cześć potencjalnych wyborców.

 • lud.czerski.wyklety

  Oceniono 27 razy 15

  Bardzo oryginalny pomysł w czasie kryzysu, deficytu budżetowego, spodziewanych masowych zwolnień i mionów bezrobotnych - rozdawać miliardy tym którzy sobie radzą - pracującym. Ot, taka zakamuflowana akcja T4,. Produktywnych i płodnych dopieszczać finansowo, natomiast "życia niewarte życia" zostawić samym sobie.

 • grubymisiek1

  Oceniono 14 razy 14

  Transfer pieniędzy do pisich spółek turystycznych z budżetu .

 • marekbeatlemarek

  Oceniono 15 razy 13

  ....czy ponad sześćdziesiąt osób pracujących w Polsce - stwierdził Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju w rozmowie z Łukaszem Kijkiem, gospodarzem programu "Studio Biznes".
  To faktycznie zatrudnienie nie jest rewelacyjne.
  Ale co z resztą osób?

 • nowyemeryt

  Oceniono 13 razy 11

  Ze względu na ograniczenia w turystyce zagranicznej ,będzie
  duży ruch w polskich ośrodkach wypoczynkowych ,nie ma sensu
  kolejne rozdawnictwo populistów z PIS ,te pieniądze będą potrzebne na zasiłki
  dla bezrobotnych !!

 • achzarit

  Oceniono 10 razy 10

  Bon wakacyjny? To całkiem jak w III rzeszy - tam też rozdawali bony wakacyjne do zrealizowania w jednym z ośrodków zbudowanych przez partię. Słuszną linię ma nasza władza, brakuje wprowadzenia Mutterkross za dzietność.

 • anty-oszolom

  Oceniono 10 razy 10

  Będzie handel bonami że hej. Sprzedam bon za 800 PLN :-) I patologia już będzie miała kasę na wódkę. A potem zagłosuje na adriana dupę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX