Dla kogo Bon turystyczny? Na dodatkowe 1000 zł "załapie się" 60 proc. osób pracujących w Polsce

Branża turystyczna, szczególnie mocno dotknięta przez epidemię koronawirusa, usłyszała ze strony rządu wiele zapewnień o wsparciu. Jednym z najważniejszych jego elementów ma być bon turystyczny. Jakie trzeba spełnić kryteria, by otrzymać 1000 zł? W rozmowie z Łukaszem Kijkiem wyjaśnił to Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju.
Zobacz wideo Bon turystyczny o wartości 1000 złotych. Kto i kiedy może na niego liczyć?

Bon turystyczny, którego wprowadzenie zapowiedziałaJadwiga Emilewicz, wicepremiera, szefowa resortu rozwoju, ma pomóc w ożywieniu branży turystycznej.  Jak ta karta będzie wyglądała, kto będzie ją wydawał, gdzie będzie można ją dostać i kto będzie mógł to dostać, przede wszystkim?

Jak ma działać bon turystyczny i kto go dostanie? Wiceszef resortu rozwoju w programie "Studio Biznes"

Bon otrzymać będzie mógł każdy pracujący w Polsce na umowę o pracę. - Ograniczyliśmy liczbę tych osób do kwoty średniego wynagrodzenia w gospodarce narodowej, czyli to jest około 5200 zł, ale jest to około, czy ponad sześćdziesiąt osób pracujących w Polsce - stwierdził Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju w rozmowie z Łukaszem Kijkiem, gospodarzem programu "Studio Biznes".

Minister wyjaśnił też, z jakich powodów bonem nie zostali objęci wszyscy pracujący. Zdradził też, na co liczy rząd wprowadzając nowy program, oraz kiedy będzie można z niego skorzystać. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej rozmowy.

Czytaj też: Zasiłek dla bezrobotnych. Kiedy podwyżka? Jadwiga Emilewicz podała wstępną datę

Więcej o: