Koronawirus w Polsce. Od kiedy można organizować wesela? Minister Szumowski odpowiada

Minister zdrowia Łukasz Szumowski był pytany na środowej konferencji prasowej o możliwość organizowania wesel. - Przeanalizujemy dane, które spłyną po otwarciu restauracji i wtedy zastanowimy się, co z weselami i większym imprezami - powiedział minister.

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wielu parom, które w najbliższych tygodniach miały wziąć ślub i zorganizować wesele. W środę rząd ogłosił trzeci etap odmrażania gospodarki, od 18 maja otwarte zostaną m.in. lokale gastronomiczne, kawiarnie i bary. Przy tej okazji minister zdrowia Łukasz Szumowski został zapytany o wesela.

Zobacz wideo Czy komunie i wesela są zagrożone? Komentuje dr Paweł Grzesiowski:

Minister zdrowia o weselach

- W tej chwili zaczynamy uruchamiać sektor gastronomiczny z wymogami sanitarnymi. Pozwólmy ruszyć gastronomii, zanim powiemy, że można organizować wesela, czy inne przyjęcia w lokalach. Dajmy sobie trochę czasu, zobaczymy, jak to funkcjonuje. Przeanalizujemy dane, które spłyną po otwarciu restauracji i wtedy zastanowimy się, co z weselami i większym imprezami - powiedział Szumowski na konferencji prasowej.

Rząd zdecydował ponadto, że od 18 maja otwarte zostaną salony fryzjerskie i kosmetyczne, a z transportu  publicznego będzie mogło korzystać więcej osób. Otwarte zostaną także boiska pełnowymiarowe, a na torach, skoczniach czy orlikach będzie mogło przebywać do 14 osób (plus dwóch trenerów). Tydzień później wrócą zajęcia opiekuńcze w klasach 1-3 szkół podstawowych, a kontrole graniczne zostały przedłużone do 12 czerwca.

Przeczytaj też:

W Gazeta.pl chcemy być dla Was pierwszym źródłem sprawdzonych informacji, ale też wsparciem i inspiracją w tych trudnych czasach. *PRZECZYTAJ NASZĄ DEKLARACJĘ *i weź udział w badaniu >>

Więcej o: