Koronawirus w Polsce. Od kiedy można organizować wesela? Minister Szumowski odpowiada

Minister zdrowia Łukasz Szumowski był pytany na środowej konferencji prasowej o możliwość organizowania wesel. - Przeanalizujemy dane, które spłyną po otwarciu restauracji i wtedy zastanowimy się, co z weselami i większym imprezami - powiedział minister.

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wielu parom, które w najbliższych tygodniach miały wziąć ślub i zorganizować wesele. W środę rząd ogłosił trzeci etap odmrażania gospodarki, od 18 maja otwarte zostaną m.in. lokale gastronomiczne, kawiarnie i bary. Przy tej okazji minister zdrowia Łukasz Szumowski został zapytany o wesela.

Zobacz wideo Czy komunie i wesela są zagrożone? Komentuje dr Paweł Grzesiowski:

Minister zdrowia o weselach

- W tej chwili zaczynamy uruchamiać sektor gastronomiczny z wymogami sanitarnymi. Pozwólmy ruszyć gastronomii, zanim powiemy, że można organizować wesela, czy inne przyjęcia w lokalach. Dajmy sobie trochę czasu, zobaczymy, jak to funkcjonuje. Przeanalizujemy dane, które spłyną po otwarciu restauracji i wtedy zastanowimy się, co z weselami i większym imprezami - powiedział Szumowski na konferencji prasowej.

Rząd zdecydował ponadto, że od 18 maja otwarte zostaną salony fryzjerskie i kosmetyczne, a z transportu  publicznego będzie mogło korzystać więcej osób. Otwarte zostaną także boiska pełnowymiarowe, a na torach, skoczniach czy orlikach będzie mogło przebywać do 14 osób (plus dwóch trenerów). Tydzień później wrócą zajęcia opiekuńcze w klasach 1-3 szkół podstawowych, a kontrole graniczne zostały przedłużone do 12 czerwca.

Przeczytaj też:

W Gazeta.pl chcemy być dla Was pierwszym źródłem sprawdzonych informacji, ale też wsparciem i inspiracją w tych trudnych czasach. *PRZECZYTAJ NASZĄ DEKLARACJĘ *i weź udział w badaniu >>

Więcej o:
Komentarze (22)
Koronawirus w Polsce. Od kiedy można organizować wesela? Minister Szumowski odpowiada
Zaloguj się
 • pedro.666

  Oceniono 5 razy 5

  Wesela tylko z zachowaną dwumetrową odległością między Młodymi. Oczepiny i wokaliści disco polo - tylko w maseczkach.

 • bamapo

  Oceniono 4 razy 4

  W przypadku odpowieniego datku dla miejscowego plebana wesele będzie można zorganizować w salce katechetycznej.

 • karo80.0

  Oceniono 3 razy 3

  Pytacie religijnego oszołoma i pisiego aparatczyka Szumowsliego jakby to był normalny, myślący człowiek...

 • nutka7.17

  Oceniono 2 razy 2

  Na razie tylko pogrzeby drodzy rodacy, tylko pogrzeby.

 • kragon

  Oceniono 4 razy 2

  a po co te wesela robic? rozmnazac mozna sie i bez tego

 • aa1000

  Oceniono 4 razy 2

  Komunikat MZ.
  1. Przeanalizujemy dane, które spłyną po otwarciu restauracji i wtedy zastanowimy się, co z weselami i większym imprezami - powiedział minister.

  Wersja M Środowiska czy Klimatu
  2.Przeanalizujemy dane, które spłyną po ZALANIU KRAJU [przypadek powodzi] i wtedy zastanowimy się, co zrobić - powie minister.

  Wersja M Rolnictwa
  2.Przeanalizujemy dane, które spłyną po ZANIKU UPRAW [przypadek suszy] i wtedy zastanowimy się, co zrobić - powie minister.

  A na razie zajmujemy się synekurami dla szwagrów, braci, kolesi w spółkach skarbu państwa.

 • 11krzych

  Oceniono 1 raz 1

  Jeżeli ślub jest kościelny, to wesele można organizować bez limitów. W przypadku ślubu cywilnego wesele można zorganizować po dokonaniu wpłaty do parafii i skonsumowaniu przez księdza prawa pierwszej nocy - rzecz jasna z panem młodym.

 • louis_von_cypher

  Oceniono 1 raz 1

  i znów TRZODA pod "toporki" PASTUCHÓW.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX