Kursy walut 15.05 o godz. 7. Złoty nieznacznie się umacnia [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w piątek 15 maja na godzinę 7:00. Jedno euro kosztuje 4,56 zł, natomiast dolar 4,22 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,33 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,15 zł.

W czwartek 14 maja Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut. Kolejna zaktualizowana tabela zostanie opublikowana dzisiaj, 15 maja 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - czwartek 15.05.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zobacz wideo Bon turystyczny o wartości 1000 zł. Za co będziemy mogli nim zapłacić?

Kursy walut na żywo - piątek 15.05.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

W piątkowy poranek powiało optymizmem. Złoty, choć nieznacznie, to umacnia się względem wszystkich głównych walut. Jest to o tyle istotne, że przy tak dużej wycenie każde spadki cieszą, zwłaszcza, że w ostatnich dniach główne waluty niebezpiecznie zbliżały się do tegorocznych szczytów wartości. Dolar, euro oraz frank szwajcarski solidarnie tracą o ok. 0,20 proc. wartości, co oznacza, że względem poprzedniego staniały średnio o 1 gr. W tym momencie za euro zapłacimy 4,56 zł, natomiast dolar kosztuje 4,22, a frank szwajcarski 4,33 zł. Spadek wartości o zaledwie 0,10 proc. w dół notuje funt szterling. Wyceniana na 5,15 zł waluta brytyjska mocno straciła na wartości w ostatnich dniach i oddaliła się od tegorocznego szczytu wartości.

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut?

Na wartość euro wpłynąć mogą wskaźniki CPI za marzec dla głównych gospodarek strefy euro, czyli Niemiec, Francji oraz Włoch zwłaszcza, że według prognoz będą one niższe od wskaźników za poprzedni miesiąc. Ponadto, opublikowane zostanie kwartalne oraz miesięczne PKB strefy euro. Dla dolara istotne mogą okazać się dane dotyczące produkcji przemysłowej oraz turystyki. Dodatkowo, jak co piątek, CFTC opublikuje pozycje spekulacyjne dla ropy naftowej, zboże czy niektórych metali szlachetnych. 

Więcej o: