Wizyta u fryzjera i kosmetyczki. Jak się przygotować? Nie można np. korzystać z telefonów

Od poniedziałku 18 maja obowiązuje III etap odmrażania gospodarki, na podstawie którego otwarte zostają ponownie zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne. Na co klienci powinni zwrócić swoją uwagę podczas wizyty. Jaki reżim sanitarny obowiązuje w tych miejscach? M.in. klient nie może korzystać z telefonu, gdy przebywa na terenie salonu.
Zobacz wideo Prof. Beata Javorcik o pokryzysowym scenariuszu polskiej gospodarki

Od 18 maja w Polsce obowiązują nowe zasady dotyczące korzystania z lokali gastronomicznych czy komunikacji publicznej. W reżimie sanitarnym będą mogły funkcjonować też salony kosmetyczne i fryzjerskie.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne już otwarte. O czym powinni pamiętać klienci?

Klienci, tak samo jak pracownicy salonów kosmetycznych i fryzjerskich, muszą pamiętać o stosowaniu się do nowych wytycznych. Ze względu na konieczność bezpośredniego kontaktu z klientem przestrzeganie zaleceń jest wyjątkowo ważne. Klienci muszą pamiętać o tym, że:

 • Na wizytę w salonie osoby powinny umawiać się z wyprzedzeniem, na konkretną datę i godzinę. W salonach zamknięte zostają poczekalnie, a rezerwacja wizyt pomoże uniknąć kolejek,
 • Klienci powinni starać się utrzymać odległość dwóch metrów od innych osób w salonie,
 • Po wejściu do salonu klient powinien zdezynfekować ręce, założyć maseczkę ochronną i jednorazowe rękawiczki (zdejmowane przy niektórych zabiegach kosmetycznych),
 • Klient nie może korzystać z telefonu, gdy przebywa na terenie salonu. Nie można tez przychodzić do salonu z osobami towarzyszącymi.

Reżim sanitarny w salonach fryzjerskich i kosmetycznych. Jakie obowiązki mają pracownicy?

Na stronie rządowej zebrane są informacje dotyczące obowiązków, jakie mają właściciele i pracownicy tych miejsc w związku z ponownym otwarciem działalności. Ministerstwo rekomenduje między innymi mierzenie temperatury pracowników przed ich przystąpieniem do pracy. Pracownicy powinni też używać odzieży i butów roboczych, które powinny być prane po każdym użyciu. Fryzjerzy i kosmetyczki zobowiązani są do:

 • noszenia rękawiczek i maseczek, a także przyłbic lub gogli podczas wykonywania usługi,
 • stosowania odzieży ochronnej,
 • czyszczenia dotykanej powierzchni kilka razy dziennie, w tym każdego stanowiska po każdym przyjętym kliencie,
 • po każdym kliencie narzędzia wykorzystane podczas usługi muszą być dezynfekowane,
 • każde stanowisko powinno być oddzielone na odległość około 2 metrów od następnego stanowiska. Niektóre salony montują między stanowiskami dodatkowe ekrany ochronne.

Szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania salonów fryzjerskich znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/rozwoj/salony-fryzjerskie. Wytyczne dla salonów kosmetycznych można znaleźć na stronie: https://www.gov.pl/web/rozwoj/salony-kosmetyczne.

Więcej o:
Komentarze (10)
Wizyta u fryzjera i kosmetyczki. Jak się przygotować? Nie można np. korzystać z telefonów
Zaloguj się
 • rodrigezoo

  Oceniono 11 razy 7

  Nikt mi nie może zakazać używania mojego telefonu ! Fryzjerka ? Która sama używa telefonu by robić zapisy ? A jeśli chcę zapłacić telefonem ? Co jeszcze nakaże państwo PIS by ograniczyć nasze prawa ? Obowiązkowa płatność kartą ?

 • gronostaj8

  Oceniono 4 razy 4

  Ktoś ma dużo zabawy wymyślając te glupoty. Wszystko aby pozorować, że rząd coś robi.

 • cojamamwymyslic2

  Oceniono 5 razy 3

  Może jeszcze w czepku przy strzyżeniu trzeba być?

 • bogpan

  Oceniono 2 razy 2

  Szumowski, to przez twoje przekręty dziadu.

 • notbremse

  Oceniono 4 razy 2

  Wyobrażam sobie jak siedzi sztab znanych profesjonalistów jakim jest obecny rząd, i przerzuca się pomysłami co jeszcze wolno a co nie wolno. Niejedna propozycja z pewnością może przysporzyć spazmów histerycznego śmiechu, niebezpiecznych dla słuchającego.

 • darla152

  Oceniono 4 razy 2

  Ile w tym cyrku jest przesady, dowiemy się za kilka lat !

 • ilchi

  Oceniono 1 raz 1

  Ciesze sie, ze w podczas izolacji nauczylam sie farbowac odrosty, pasemka i podcinac koncowki. Wole sama w domu sobie zafarbowac wlosy za darmo niz za kilka stow tak sie meczyc.

 • uenostation54

  Oceniono 1 raz 1

  już współczuję fryzjerom.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX