Kiedy zostaną otwarte siłownie i kluby fitness? Jadwiga Emilewicz podaje możliwą datę

Minister przedsiębiorczości poinformowała, że kluby fitness i siłownie być może zostaną ponownie otwarte za dwa tygodnie. Na razie trwają konsultacje z firmami reprezentującymi tę branżę dotyczące między innymi wytycznych i reżimu sanitarnego w tych miejscach.
Zobacz wideo Jak polska tarcza antykryzysowa wypada na tle Europy? Komentuje prof. Javorcik

Jadwiga Emilewicz była gościem Radia Zet. Podczas rozmowy minister przedsiębiorczości zapytana została między innymi o ponowne otwarcie klubów fitness i siłowni. Polityk odniosła się też do tego, że przy rosnącej liczbie przypadków obostrzenia znów mogą zostać wprowadzone.

Jadwiga Emilewicz: Będziemy kontynuować konsultacje z branżą fitness

- W tym tygodniu będziemy kontynuować konsultacje z branżą fitness. Ja rozmawiałam z kilkoma sieciami ogólnopolskimi, chcemy też przygotować wytyczne. Wiemy, że większą odporność na koronawirusa mają sprawni i zdrowi - powiedziała minister przedsiębiorczości. Według wicepremier miejsca te mogą być otwarte najwcześniej za dwa tygodnie.

Decyzje w tej sprawie podejmowane będą na postawie aktualnej sytuacji epidemiologicznej w kraju. - Oglądając modele przewidywań na całym świecie, jak rozwija się pandemia, nie jesteśmy w stanie przewidywać z dokładnością do 2 tygodni - dodała polityk, zaznaczając, że terminy te mogą być przesunięte.

Decyzja dotycząca odmrażania kolejnych sektorów gospodarki zależeć będzie od wytycznych udzielonych przez ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Na ich podstawie decyzję o wprowadzeniu kolejnego etapu likwidowania obostrzeń podejmie Mateusz Morawiecki. - Odmrażamy gospodarkę, patrzymy co dzieje się z ilością nowych zakażeń i jeżeli ich liczba wzrasta nadmiernie, to nie będziemy się wahać i wrócimy do stanu sprzed. I komunikujemy to w uczciwy sposób - przekonywała Jadwiga Emilewicz.

Więcej o: