Biedronka wychodzi naprzeciw rolnikom. Od jesieni tylko polskie ziemniaki i jabłka na półkach

Portal wiadomoscihandlowe.pl poinformował o nowym projekcie sieci Biedronka, dzięki któremu we współpracy z polskimi dostawcami, przez cały rok w na półkach sklepów sieci dostępne będą wyłącznie polskie ziemniaki i jabłka.

Jak zapowiadają przedstawiciele sieci Biedronka, od jesieni do sprzedaży mają zostać wprowadzone wyłącznie polskie ziemniaki z wyselekcjonowanych odmian. Analogicznie ma stać się z ofertą jabłek, ponieważ dzięki zmodernizowanemu trybowi zarządzania magazynowaniem owoców w Biedronkach te owoce mają być dostępne przez cały rok.

Zobacz wideo Kolejne etapy odmrażania gospodarki. Co z branżą ślubną?

Projekt sieci Biedronka to odpowiedź na protesty Agrounia, która w przeszłości wzywała już do Biedronki policję, donosiła na źle oznakowane produkty do UOKiK i prokuratury, donoszą wiadomoscihandlowe.pl. Nowym celem sieci ma być zatem stworzenie sytuacji, by najpopularniejsze i najbardziej lubiane przez klientów produkty pochodziły od polskich dostawców.

- Hitami sprzedaży pozostają ziemniaki, których sprzedajemy rocznie około 120 mln kilogramów. Oprócz tego 90 mln kilogramów jabłek, 110 mln kilogramów pomidorów, czy prawie 35 mln kilogramów marchwi i innych podstawowych produktów - mówił w rozmowie z serwisem wiadomoscihandlowe.pl Marek Walencik, dyrektor kategorii owoców i warzyw w sieci Biedronka.

Biedronka wprowadza sporą nowość. W wybranych sklepach mięso kupimy "od ręki"

Jak pisaliśmy w Next.gazeta.pl, Biedronka rozwija także swoje stoiska z mięsem. Sieć sukcesywnie zwiększa liczbę sklepów, w których funkcjonuje tzw. "lada mięsna". Wprowadzanie lad mięsnych to realizacja projektu zapowiedzianego w październiku 2019 roku. Lady pojawią się w tych sklepach, w których będzie miało to uzasadnienie biznesowe. Co ciekawe, pierwsze podejście do ich wprowadzenia robiono już w 2014 roku, ale wtedy pomysł okazał się fiaskiem. 

Dzięki nim klienci będą mogli wybrać oraz kupić artykuły spożywcze na wagę. Wprowadzenie tego rozwiązania nie oznacza jednak rezygnacji z rozwiązań stosowanych dotychczas, czyli mięsa i wędlin paczkowanych. Wciąż będą one dostępne w sklepach sieci - także tych z ladami.

Najwięcej placówek z nowym rozwiązaniem można znaleźć w Warszawie (10 sklepów) oraz Wrocławiu (4). Sieć nie ogranicza się jednak do większych miast. Lady znajdziemy m.in. w sklepach w Sędziszowie Małopolskim, Unisławie czy Łasinie.  

Więcej o:
Komentarze (15)
Biedronka wychodzi naprzeciw rolnikom. Od jesieni tylko polskie ziemniaki i jabłka na półkach
Zaloguj się
 • kamuimac

  Oceniono 9 razy 7

  No to Lidl otwiera szampany :) zarobi na ilościach sprzedajac tansze portugalskie i hiszpanskie :) a biedronkowe bedą gniły na półkach :)

 • laszczyny

  Oceniono 2 razy 2

  Głodne kawałki dla idiotów.

 • plastikpiokio

  Oceniono 2 razy 2

  już są po 5 PLN ---to sobie je wsadzcie do kompotu abo przeróbcie na wino .

 • kkrispl

  Oceniono 4 razy 2

  Suweren w końcu będzie miał pewność, za co płaci i czemu tak drogo...

 • studi79

  Oceniono 6 razy 2

  Polski banan dla prawdziwego Polaka!

 • ks-t

  0

  Ziemniaki w biedronce już są droższe od pomarańcz na promocji, jeszcze chwila i będą droższe od pomarańcz w normalnych warunkach. NA razie osiągnęły cenę bananów. Pomidory malinowe są prawie 2 razy droższe niz na rynku, zresztą wszystkie nowalijki, poza promocjami są sporo droższe.

 • kertog123

  Oceniono 4 razy 0

  Ciekawe co bedzie jak niemieckie i czeskie sklepy zrobia tak u siebie....
  Gdzie Polska bedzie eksportowała żwyność.....

 • balerina53

  Oceniono 4 razy -2

  ...też dobrze...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX