Prywatyzacja TVP? Jest twarda reakcja ministra. "Ten pomysł mógł się zrodzić w szalonych głowach"

Wiceminister kultury Jarosław Sellin skomentował pomysł zmiany funkcjonowania mediów publicznych, który przedstawił kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski zapowiedział kilka dni temu wypracowanie nowego modelu funkcjonowania mediów publicznych. Oskarżył przy tym rząd o wykorzystywanie ich tuby propagandowej. Kandydat na prezydenta zaproponował m.in. likwidację kanału informacyjnego TVP Info, a także powstanie Telewizji Polskie bez "Wiadomości".

Zobacz wideo „Wejście Trzaskowskiego może być ostrym cieniem w tej mgle”

Jarosław Sellin skrytykował pomysł prywatyzacji TVP

Pomysł Rafała Trzaskowskiego został skrytykowany przez rządzących oraz ludzi związanych z Telewizją Polską. Przewodniczący rady programowej TVP Sławomir Siwek stwierdził w oświadczeniu, że są to "karygodne zapowiedzi niemające nic wspólnego z zasadami demokracji i pluralizmem poglądów w mediach, a wiele z chęcią wprowadzenia cenzury". Pomysł ten skrytykował także Jarosław Sellin. 

My będziemy bronić mediów publicznych, to jest ważna instytucja dla debaty publicznej, dla kultury narodowej i nigdy nie zgodzimy się na to, żeby umniejszano jej potencjał, a zwłaszcza prywatyzowano. Takie pokusy się mogą tylko w szalonych głowach zrodzić.

- powiedział wiceminister kultury w audycji "Sygnały Dnia" w Jedynce Polskiego Radia.

Sellin przypomniał również, że pomysł prywatyzacji mediów pojawił się w czasach tzw. afery Rywina. - Ta afera się właśnie między innymi z takiej pokusy wzięła, że część zasobów telewizji publicznej planowano prywatyzować, znalazł się pośrednik, który negocjował tę sprawę, i jakaś konkretna prywatna firma medialna miała pokusę część tej telewizji publicznej właśnie przejąć - dodał także 

>>> Czytaj też: Tak radiowa Trójka traciła słuchalność. Najsłabszy wynik od początku wieku [WYKRES DNIA]

Więcej o: