Bułgaria. Niemal 20 ton polskiego drobiu skażonych salmonellą. Mięso zostanie zniszczone

Bułgarska Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywności wstrzymała sprzedaż 19,6 ton drobiu z polski. Mięso okazało się skażone salmonellą, więc zostanie zniszczone. To kolejna taka sytuacja w ciągu kilku ostatnich miesięcy.

Bułgarska Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywności w środę 20 maja poinformowała, że przeznaczy do zniszczenia 19,6 ton drobiu sprowadzonego z Polski. Po przebadaniu próbek okazało się, że mięso skażone jest salmonellą. Szczep pałeczek salmonelli, którym był skażony polski drób, nie jest na szczęście groźny dla człowieka. Mięso zostało wycofane ze sprzedaży i nie można nim handlować. 

Polskie władze zostały poinformowane o sytuacji przez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (Rapid Alert System for Food and Feed, RASFF). To już kolejna taka sytuacja w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Zobacz wideo Ograniczmy spożycie wołowiny. To zagrożenie dla klimatu

Nie tylko Bułgaria ma problem z polskim drobiem i salmonellą

Polski drób został skierowany na badania, ze względu na sytuację, która miała miejsce w grudniu ubiegłego roku. Wtedy do Bułgarii trafiło przynajmniej 100 ton polskiego mięsa, które było skażone pałeczkami salmonelli. Lokalne prawo nie pozwala jednak podać nazwy firmy, która sprowadziła mięso. Mimo ostrzeżeń z RASFF import polskiego drobiu nie ustał. Pod koniec kwietnia nie dopuszczono do sprzedaży 32 ton mięsa z naszego kraju. 

Problem dotyczy nie tylko Bułgarii. W listopadzie ubiegłego roku na włoskiej liście najbardziej niebezpiecznych produktów spożywczych znalazł się polski drób, który może być zakażony salmonellą. Powodem takiej decyzji był fakt, że w samym 2019 roku wydano w jego sprawie sześć ostrzeżeń RASSF.

Więcej o:
Komentarze (68)
Bułgaria. Niemal 20 ton polskiego drobiu skażonych salmonellą. Mięso zostanie zniszczone
Zaloguj się
 • paseo

  Oceniono 33 razy 29

  Zaden kraj na swiecie nie dorowna Polsce w ilosci cwaniakow,oszustow i debili.Co zreszta widac po wpisach na kazdym forum

 • kris0104

  Oceniono 32 razy 28

  pieprzyc to, co, panie prezes i premier i prezydent w jednym? Najwazniejsz to wybory i utrzymanie sie przy korycie, gospodarka niech pada

 • burek_polny

  Oceniono 30 razy 24

  Wolacy, nic sie nie stalo!
  Wpierbalajcie sobie dalej polska, zdrowa zywnosc!
  Alleluja i na zdrowie, niech ten wolski producent nadal pozostanie anonimowy.

 • tesia44

  Oceniono 26 razy 22

  tylko u nas drób jest zawsze super i certyfikowany; niczym maseczki szumisia ;)

 • herp_derp

  Oceniono 20 razy 16

  Dobre, bo polskie?

 • czechy11

  Oceniono 16 razy 14

  Państwo upadku i rozpadu. Gdzie nie spojrzeć katastrofa. Banda Debili wybrala dziada Króla Złodziei na zbawcę narodu. Mam nadzieje ze będzie za to zdychala z głodu. Już wkrotce⚠⚠⚠

 • garfield104

  Oceniono 16 razy 12

  Polska to jeden z najbardziej skorumpowanych państw na świecie. W Polsce łapówki biorą urzędnicy, sędziowie, prokuratorzy, lekarze, policjanci, ministrowie czyli praktycznie każdy od kogo cokolwiek zależy. Zatem inspektorzy sanitarni, którzy wydają świadectwa zdrowia czy certyfikaty nie mogą być wyjątkiem. Właściwie do kanonu światowego nazewnictwa powinno się wprowadzić następujące frazy: zawistny jak Polak i sprzedajny jak Polak.
  X wieków naszej historii to potwierdza.

 • czechy11

  Oceniono 15 razy 11

  Sanepidy i Służby Weterynaryjne zajęte wlepianiem mandatów przeciwnikom władzy. Państwo syf obsadzone złodziejami, niukami bandytami i śmieciami pazernymi na kasę. To elity Króla Złodziei Balbiny Klamczyńskiej ⚠⚠⚠

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX