Ukraińscy pracownicy wracają do Polski. W czerwcu kolejny lot czarterowy

Polska gospodarka powoli powraca do stanu sprzed połowy marca. Coraz więcej branż wraca do normalnego funkcjonowania, wzrasta więc zapotrzebowanie na pracowników z Ukrainy. Dlatego też firma Gremi Personal przeprowadzi 6 czerwca drugi lot czarterowy.

Po wybuchu pandemii koronawirusa wielu pracowników z Ukrainy zdecydowało się powrócić do rodzinnego kraju. Jako że sytuacja w Polsce uległa poprawie i zgodnie z planem wprowadzane są kolejne etapy odmrażania gospodarki, wzrasta zapotrzebowanie na Ukraińców. Oni także są zainteresowani powrotem do Polski. Agencja zatrudnienia Gremi Personal zdecydowała się więc na organizację lotów czarterowych pracowników zza naszej wschodniej granicy

Zobacz wideo Dlaczego tak ważne jest, żeby podczas podróży mieć ważny dokument tożsamości?

Kolejny lot czarterowy z Ukraińcami już 6 czerwca 

Pierwszy lot odbył się 24 maja. Na pokładzie było 178 obywateli Ukrainy, którzy po dwutygodniowej kwarantannie rozpoczną pracę. Firma Gremi Personal zaplanowała kolejny lot na 6 czerwca. Odbędzie się on na tych samych zasadach co poprzedni lot, czyli będzie bezpłatny, a firma zorganizuje 14-dniową kwarantannę dla ukraińskich pracowników.

Byliśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Międzynarodowymi Liniami Lotniczymi Ukrainy przy pierwszym locie czarterowym. Dlatego też postanowiliśmy zorganizować wspólnie kolejny lot. Tak jak za pierwszym razem, samolot wystartuje z lotniska Boryspol i dotrze na lotnisko Chopina (Warszawa). Loty czarterowe są dla ukraińskich pracowników obecnie najbezpieczniejszym i najszybszym sposobem dotarcia do Polski.

- mówi Jewgienij Kiriczenko,  właściciel agencji zatrudnienia międzynarodowego Gremi Personal. 

Pracownicy, którzy zostali przetransportowani do Polski posiadają długoletnie umowy o pracę. Dodatkowo zostali objęci ubezpieczeniem zdrowotnym, w tym na wypadek zachorowania na COVID-19.

Pracownicy z Ukrainy chcą wracać do Polski 

Po raz pierwszy pomysł organizowania lotów do Polski pojawił się na początku maja. Firma Gremi Personal przeprowadziła ankietę wśród osób pracujących w naszym kraju przed epidemią. Według niej 67 proc. Ukraińców, którzy opuścili Polskę, chce wrócić. Liczba ta cały czas rośnie. Wszystko wskazuje więc na to, ze loty będą odbywać się cyklicznie. 

Więcej o: