Energylandia, Suntago i inne parki rozrywki znów otwarte. Od kiedy? Na jakich zasadach?

Rząd zapowiedział, że w kolejnym etapie odmrażania gospodarki funkcjonować będą mogły parki rozrywki. Od kiedy otwarte będą Energylandia oraz Suntago, a więc najbardziej znane tego typu miejsca w Polsce? Na jakich zasadach?

Zgodnie z rządowymi zapowiedziami parki rozrywki będą mogły funkcjonować w reżimie sanitarnym od soboty 6 czerwca. Nie oznacza to jednak, że wszystkie tego typu miejsca zostaną otwarte w tym terminie. W wielu przypadkach niezbędne będzie ich przystosowanie do nowej rzeczywistości. 

Zobacz wideo Jak firmy, które przeniosą się do internetu, mogą zdobyć w OLX "1000 zł na start"?

Energylandia otwarta już od 6 czerwca. Drony będą dezynfekować park

"Energylandia już długo przygotowywała się na powrót w nowej rzeczywistości. Wprowadzono tam wszelkie możliwe środki ostrożności i higieny. Właściciele obiektu ustanowili aż 15 nowych zasad, które odtąd będą nadawały rytm pracy, by Goście byli bezpieczni, a ich pobyt w Parku był komfortowy! Otwarcie bram zaplanowano w pierwszy dzień znoszenia obostrzeń, czyli 6 czerwca" - czytamy w komunikacie prasowym. 

Park będzie codziennie dezynfekowany przez drony. Wprowadzona zostanie aplikacja, dzięki której osoby znajdujące się w Energylandii będą mogły bezpiecznie zamówić jedzenie. Dodatkowo grupa pracowników będzie na bieżąco odpowiadać za dezynfekcję najczęściej dotykanych przedmiotów. 

Osoby zainteresowane odwiedzeniem parku mogą od 28 maja kupować wejściówki na konkretną datę z gwarancją wejścia w danym dniu. Jak zapewnia Kris Kojder, rzecznik prasowy Energylandii, wizyta w parku jest bezpieczna. - Nasze kilkuletnie doświadczenie oraz kilka tygodni intensywnych badań i poszukiwań najbardziej optymalnych rozwiązań daje nam pewność, że możemy zaprosić do Parku naszych Gości z dniem 6 czerwca - twierdzi. 

Suntago otwarte dopiero od lipca, ale bez masek i rękawiczek

Suntago Wodny Świat to część powstałego pod Mszczonowem Park of Poland. Park rozrywki miał o tyle pecha, że jego długo oczekiwane otwarcie nastąpiło niespełna miesiąc przed zamrożeniem gospodarki. Na razie nie wiadomo, kiedy ruszy z powrotem. Na stronie internetowej wciąż znajduje się komunikat o czasowym zamknięciu parku. 

Jak ustaliło wawalove.wp.pl, park ma być otwarty od 1 lipca, gdyż jego właściciele potrzebują dwóch-trzech tygodni na przystosowanie go do reżimu sanitarnego. Co ciekawe, na jego terenie nie będzie obowiązku noszenia masek ani rękawiczek, nie będzie też limitów osób w pomieszczeniach. Wszystko dlatego, że dzięki otwarciu dachu Suntago zmieni się w obiekt otwarty.

Więcej o: