Siłownie i kluby fitness. Od kiedy będą otwarte? Na jakich zasadach?

Jednym z ostatnich segmentów gospodarki, który czeka na odmrożenie, jest branża fitness. Od kiedy otwarte będą siłownie? Na jakich zasadach będziemy mogli z nich korzystać?

W środę 27 maja odbyła się konferencja prasowa, na której premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie czwartego etapu odmrażania gospodarki, w ramach którego powrócą do funkcjonowania powierzchnie służące do uprawiania aktywności fizycznej oraz rozrywki.

Zobacz wideo Jak prowadzić biznes w czasie pandemii? Rozmowa z ekspertem OLX

Siłownie i kluby fitness. Od kiedy otwarte? 

Siłownie oraz kluby fitness, a także baseny będą otwarte od soboty 6 czerwca. Przypominamy, że już od soboty 30 maja będzie można korzystać z siłowni na świeżym powietrzu, placów zabaw, a także z małej infrastruktury leśnej. 

Siłownie i kluby fitness będą otwarte za kilka dni. Jakie zasady będą w nich obowiązywać? 

Na razie nie wiadomo, na jakich zasadach funkcjonować będą te miejsca. "Zalecenia sanitarne dla poszczególnych branż podamy po zakończeniu procesu konsultacji z przedsiębiorcami" - czytamy na rządowej stronie. W przypadku siłowni na świeżym powietrzu zakrywanie ust i nosa nie będzie konieczne przy zachowaniu dystansu społecznego. Jeśli chodzi o zamknięte kluby fitness i siłownie, to, biorąc pod uwagę, w jakim trybie funkcjonują inne placówki usługowe, bardzo realnym rozwiązaniem będzie limit osób czy wprowadzenie szyb pleksi pomiędzy stanowiskami. 

Polska Federacja Fitness przygotowała szereg rekomendacji w sprawie wytycznych - informuje "Dziennik Bałtycki". Obecnie są one analizowane przez Główny Inspektorat Sanitarny. Wśród rozwiązań znalazły się m.in.:

  • dwumetrowe odległości między ćwiczącymi,
  • przestrzeń w klubach na jedną osobą - około 5-7 mkw,
  • obowiązek noszenia rękawiczek i masek przez pracowników,
  • regularna dezynfekcja sprzętu,
  • mierzenie temperatury klientom na wejściu. 
Więcej o: