Wesela w nowej rzeczywistości maksymalnie na 150 osób. Od kiedy można je organizować? Jakie zasady?

IV etap odmrażania gospodarki i życia publicznego dotyczy przede wszystkim aktywności fizycznej oraz rozrywki. Od kiedy można będzie zorganizować wesele? Czy weselnicy będą musieli nosić maseczki?

W środę 27 maja podczas konferencji prasowej premier RP Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie IV etapu odmrażania gospodarki i życia publicznego. Dotyczyć on będzie luzowania obostrzeń w zakresie aktywności fizycznej oraz rozrywki. 

Zobacz wideo Jak prowadzić biznes w czasie pandemii? Rozmowa z ekspertem OLX

Wesela na 150 osób. Od kiedy można je z powrotem organizować?

W IV etapie rząd zdecydował się także przywrócić możliwość organizowania wesel, co jest ważną decyzją, zwłaszcza że jesteśmy w przededniu rozpoczęcia sezonu weselnego. Zgodnie z rządowym planem od 6 czerwca wraca możliwość organizacji uroczystości rodzinnych do 150 osób. Do tej liczby nie liczy się obsługa wesela oraz organizatorzy. 

Decyzja ta jest potwierdzeniem słów minister rozwoju Jadwigi Emilewicz, która mówiła w programie "Studio Biznes" o tym, że zależy jej na rychłym powrocie tego segmentu gospodarki. - Rozumiem, że czerwiec to jeden z najbardziej ślubno-weselnych miesięcy w roku i pojawia się wiele pytań zarówno od nowożeńców, jak i tych, którzy przygotowują, pracują i żyją z organizacji przyjęć weselnych. Parki rozrywki, infrastruktura czasu wolnego. To są te branże, z którymi teraz rozmawiamy, z którymi teraz przygotowujemy wytyczne - tłumaczyła szefowa resortu. 

Wesela w nowej normalność. Jakie zasady bezpieczeństwa powinny zostać wdrożone? 

Podobnie jak w przypadku ponownego otwarcia parków rozrywki oraz siłowni, Główny Inspektorat Sanitarny wciąż nie przedstawił dokładnych zaleceń w kwestii organizacji wesel. Najważniejsza informacja to fakt, że weselnicy NIE MUSZĄ nosić maseczek ochronnych. Więcej szczegółów powinno pojawić się w przyszłym tygodniu. 

Zobacz wideo Jak firmy, które przeniosą się do internetu, mogą zdobyć w OLX "1000 zł na start"?
Więcej o: