Limity w bankomatach Euronetu. Jednorazowo wypłacisz tylko tysiąc złotych

W bankomatach Euronetu pojawiły się jakiś czas temu limity. Jednorazowo można wypłacić tylko 1000 zł. Sprawę skomentował przedstawiciel najliczniejszej sieci bankomatów w Polsce.

Od jakiegoś czasu w bankomatach Euronetu pojawiły się limity. Naraz w jednej transakcji można wypłacić tylko 1000 zł. Jeśli potrzebujemy akurat większej ilości gotówki, będziemy musieli powtórzyć operację wypłaty. Problem może dotykać sporej liczby Polaków, ponieważ Euronet jest właścicielem największej sieci bankomatów w Polsce. Operator posiada ich w naszym kraju ok. 7,5 tysiąca. 

Z uwagi na znaczny wzrost liczby wypłat gotówki w ostatnich miesiącach, wprowadziliśmy limit jednorazowej transakcji w wysokości 1000 PLN. Limit obowiązuje w bankomatach i wpłato-bankomatach dla transakcji wypłaty gotówki wykonywanej kartą lub zbliżeniowo. Limit został wprowadzony, by zapewnić jak największej liczbie klientów dostęp do gotówki.

- skomentowała sprawę dla "Faktu" Ewa Mizołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska.

Zobacz wideo Jak firmy, które przeniosą się do internetu, mogą zdobyć w OLX "1000 zł na start"?

Limity w bankomatach Euronetu, nie oznaczają, że brakuje gotówki

W Rosji, gdy rozpoczęła się na dobre pandemia, obywatele zaczęli masowo wypłacać pieniądze z banków.W Polsce było podobnie, ale ostatecznie pandemia nie przyczyniła się do chomikowania gotówki przez Polaków 

Nie ma problemu z brakiem gotówki w polskim systemie bankowym i dostawami gotówki do bankomatów. Oczywiście w każdym bankomacie może na chwilę zabraknąć pieniędzy, jeśli będzie duże zainteresowanie wypłatami gotówki, ale są to sporadyczne przypadki. Trzeba jednak pamiętać, że poza bankomatami sieci banków działają również urządzenia należące do niezależnych operatorów

– powiedział w rozmowie z "Faktem" Przemysław Barbrich, rzecznik Związku Banków Polskich

Więcej o: