Kursy walut 09.06 o godz. 7. Frank szwajcarski w górę, reszta walut stabilnie [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut we wtorek 9 czerwca na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,43 zł, natomiast dolar 3,92 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,09 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,98 zł.

W poniedziałek 8 czerwca Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut. Kolejna zaktualizowana tabela zostanie opublikowana dzisiaj, 9 czerwca 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - poniedziałek 09.06.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - wtorek 09.06.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Ostatnie tygodnie przyniosły spore zawirowania na rynku walutowym, gdyż złoty znacznie sukcesywnie odrabiał straty do poziomu sprzed zamrożenia gospodarki. Bieżący tydzień przyniósł jednak uspokojenie, a wtorek 9 czerwca jest tego potwierdzeniem.

Na stabilnym poziomie utrzymują się kursy dolara, euro oraz funta szterlinga. Waluta amerykańska wyceniana jest na 3,92 zł, natomiast euro na 4,43 zł. W obu przypadkach znajdują się one około 10 groszy powyżej poziomu z marca. Nieznacznie poniżej granicy 5 zł ustabilizował się także funt szterling, za którego zapłacimy 4,98 zł. We wtorkowy poranek zauważalnie w górę (0,50 proc.) idzie kurs franka szwajcarskiego, który kosztuje 4,09 zł. Wiadomość o wzrostach nie powinna aż tak martwić zwłaszcza, że jeszcze dwa tygodnie temu trzeba było za niego zapłacić 25 groszy więcej. 

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut? 

Na wycenę franka wpłynąć może majowa stopa bezrobocia w Szwajcarii, z kolei dla euro istotne będą dane nt. handlu w Niemczech, ale przede wszystkim prognoza PKB strefy euro za I kwartał zwłaszcza, że ma ona wynieść -3,2 proc. Jeśli chodzi o dolara, to wpływ na jego kurs może mieć publikacja danych nt. Miejsc Pracy Dzięki Turystyce (JOLT) w kwietniu oraz cotygodniowa informacja API dot. ropy naftowej

Więcej o: