Od 16 lipca z Krakowa do Sztokholmu. Wizz Air uruchomi nową trasę

Jak podali przedstawiciele węgierskich linii lotniczych, Wizz Air uruchomi nową trasę z Krakowa do Sztokholmu od 16 lipca. Loty będą odbywały się trzy razy w tygodniu.

- Baza Wizz Air w Krakowie działa od zeszłego roku. Szybko rozrosła się do trzech samolotów obsługujących 26 tras do 13 krajów. Stała rozbudowa małopolskiej siatki to ważny element naszego rozwoju. Ogłoszenie kolejnego połączenia podkreśla zaangażowanie Wizz Air w Polsce, na naszym pierwszym rynku, gdzie 16 lat temu rozpoczęliśmy działalność. Widzimy potencjał w Krakowie ze względu na jego popularność wśród osób odwiedzających miasto zarówno w celach turystycznych, jak i biznesowych. Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się z wieloma pasażerami na pokładach samolotów z naszej ultrawydajnej floty - powiedziała manager ds. komunikacji korporacyjnej Paulina Gosk, cytowana w komunikacie.

Zobacz wideo Leszczyna: Rygory sanitarne powinny być inne w różnych miejscach

Wizz Air zakłada, że latem przywróci już 60 proc. swoich połączeń

Węgierskie linie lotnicze Wizz Air zakładają, że latem przywrócą już 60 proc. swoich połączeń sprzed wybuchu pandemii koronawirusa, a w sezonie zimowym będzie latać 80 proc. samolotów wchodzących w skład floty spółki. 

- Uważamy, że istnieje znacznie większe zapotrzebowanie na loty, niż będziemy w stanie obsłużyć - stwierdził Jozsef Varadi, szef linii Wizz Air. Dodał również, że jego zdaniem szybką odbudowę branży hamuje nie niechęć do wejścia na pokład samolotu, ale ciągłe administracyjne ograniczenia w podróżowaniu.

Wizz Air to największą niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej. Jej flota składa się z ponad 120 samolotów typu Airbus A320 i A321. W roku finansowym kończącym się 31 marca 2020 r. miała ok. 40 mln pasażerów.

Więcej o: