Robert De Niro już wkrótce otwiera swój hotel w Warszawie. Znamy datę

Słynny aktor to jeden z trzech wspólników, którzy już 3 sierpnia otworzą w Warszawie Nobu Warsaw - pierwszy w Polsce, a 12 na świecie hotel grupy Nobu Hospitality. Wcześniej natomiast będzie można wybrać się do hotelowej restauracji sygnowanej imieniem szefa kuchni Nobu Matsuhisy.

Nobu Hotel Warsaw to pierwszy hotel grupy Nobu Hospitality w Polsce, a zarazem 12 hotel i 43 restauracja tej marki założonej przez Nobu Matsuhisę, Roberta de Niro oraz Meira Tepera na świecie. Nieruchomość znajduje się przy ul. Wilczej 73 jest warta 100 mln złotych.

Jednym z najbardziej atrakcyjnych elementów warszawskiego hotelu Nobu będzie kultowa Nobu Restaurant & Café. Jej szefem kuchni będzie Yannicka Loho. Restauracja otworzy swoje podwoje wcześniej niż hotel zacznie przyjmować gości. Pierwsze dania będzie można w niej zamawiać już 17 lipca.

Zobacz wideo #BiznesWalczy - Pokoje hotelowe zamienili w wynajem mieszkań. "Klucze przekazywane w skrytkach, bez kontaktu z klientem"

Nobu Warsaw przyjmie pierwszych gości 3 sierpnia. Tanio nie będzie. Stawki za jedną noc w opcji B&B w rozpoczynają się od 199 euro za pokój.

"Pierwszy prawdziwie designerski hotel" w centrum Warszawy 

Obiekt będący połączeniem restauracji i 5-gwiazdkowego hotelu będzie zlokalizowany przy ul. Wilczej 73, w miejscu, którym dotychczas funkcjonował Hotel Rialto. Jest to znana, biznesowo-rekreacyjna część stołecznego śródmieścia. W pobliżu znajduje się Politechnika Warszawska, stacja metra, Hampton by Hilton Warsaw City Center, PWC czy popularne Pole Mokotowskie. 

Jak podał miesięcznik "Hotelarz", Nobu Warszawa będzie oferował 120 pokoi hotelowych, a także przestrzeń na potrzeby działalności eventowej i spotkań biznesowych, a także strefę fitness. Nad projektem hotelu i restauracji współpracowały polska pracownia architektoniczna Medusa Group oraz amerykańska PCH.

De Niro i Nobu

Historia hoteli Nobu sięga lat osiemdziesiątych, kiedy Robert De Niro po raz pierwszy odwiedził działającą w Los Angeles restaurację szefa kuchni Nobu Matsuhisy. Nawiązali współpracę i wraz producentem Meirem Teperem kilka lat później otworzyli wspólnie pierwszą restaurację Nobu w Nowym Jorku. Obecnie sieć Nobu to blisko 40 restauracji na 5 kontynentach, które odwiedza 3 mln gości rocznie.

Więcej o: