Park wodny Suntago otwiera drzwi 18 czerwca. Będzie obowiązywać ścisły reżim sanitarny

Park wodny Suntago zostanie ponownie otwarty w czwartek 18 czerwca. Obiekt będzie dostępny dla ograniczonej liczby gości, przy zachowaniu ścisłego reżimu sanitarnego. Jakich zasad będzie trzeba przestrzegać?

Wraz z wprowadzeniem IV etapu odmrażania gospodarki parki rozrywki mogą być czynne od 6 czerwca. Spora część z nich potrzebowała jednak kilkunastu dni, aby przystosować obiekty do obowiązującego reżimu sanitarnego. Wśród nich znalazł się m.in. park wodny Suntago, który pod koniec lutego został hucznie otwarty. 

Zobacz wideo Park of Poland już otwarty. To największy zadaszony park wodny w Europie. Byliśmy na miejscu

Park wodny Suntago ponownie otwarty od 18 czerwca. Na jakich zasadach?

Suntago zostanie ponownie otwarte w czwartek 18 czerwca. Bilety dzienne dostępne są już na stronie www.parkofpoland.com. Ich liczba jest jednak limitowana (park nie podał na razie, jak duży to będzie limit). Jak wszystkie placówki usługowe oraz rozrywkowe, Suntago będzie funkcjonować w ścisłym reżimie sanitarnym, który ma zapewnić bezpieczny pobyt na terenie obiektu.  Najważniejsze obostrzenia oraz zasady są następujące:

  • limit osób odwiedzających obiekt w jednym momencie, przy czym liczba oraz dostępność leżaków na obiekcie jest nadal w trakcie potwierdzenia z Głównym Inspektorem Sanitarnym,
  • codzienna dezynfekcja parku,
  • obowiązek noszenia maseczek w holu głównym oraz szatniach,
  • stanowiska pracownicze za osłonami,
  • rozsuwanie dachu w ciepłe dni w celu cyrkulacji powietrza,
  • bezgotówkowa płatność na terenie parku,
  • zachowanie dystansu w kolejkach, przebieralniach.

Czy w wodzie można zakazić się koronawirusem? 

Większość obowiązujących zasad dotyczy zachowania dystansu społecznego, a nie samego przebywania w wodzie. W komunikacie przytoczona została opinia prof. Włodzimierza Guta, specjalisty w zakresie mikrobiologii i wirusologii, który twierdzi, że "żadne zakażenie przez wodę basenową, szczególnie chlorowaną, nie zostało do tej pory potwierdzone. Wirus SARS-CoV-2 przenosi się wyłącznie w kontakcie bezpośrednim osoby zdrowej z osobą zarażoną. Wszystkie inne drogi przenoszenia są wyłącznie domniemaniami. Dlatego najważniejsze jest zachowanie odpowiedniego dystansu w kontakcie z innym człowiekiem i przestrzeganie zasad higieny". 

Więcej o: