Getin Noble Bank zwiększa skalę grupowych zwolnień. Pracę może stracić nawet 350 osób

Getin Noble Bank zdecydował zwiększyć skalę zwolnień grupowych do 350 osób. Jeszcze w lutym bank informował o redukcji maksymlanie 250 etatów.

Na koniec maja br. Getin Noble Bank zatrudniał blisko 4200 osób. Restrukturyzacja zapowiadana była już na początku roku. Wtedy za powód podano poprawę efektywności oraz dostosowanie zatrudnienia do rzeczywistych potrzeb bankowych. 

Zobacz wideo Koronakryzys może zapoczątkować nową zimną wojnę? Borys: Po pandemii mamy niebezpieczną mieszankę [Studio Biznes odc. 40]

Getin Nobel Bank decyduje się na grupowe zwolnienia pracowników. "Celem jest powrót na ścieżkę stałe rentowności"

W czerwcu Getin Nobel Bank zdecydował się zwiększyć skalę grupowych zwolnień z 250 do 350 osób. "W związku z obserwowaną zmianą modelu zachowania klientów, będącą następstwem pandemii COVID-19 oraz przewidywanym wpływem obniżek stóp procentowych na wynik odsetkowy, bank zdecydował się na rozszerzenie dotychczasowego programu zwolnień grupowych. W efekcie zakładanej restrukturyzacji zwolnienia obejmą we wszystkich pionach organizacyjnych dodatkowo do 350 osób" - czytamy w komunikacie.

Getin Bank zwolni do 350 pracowników. Mogą oni liczyć na tzw. outplacement 

Bank zapowiada, że pracownicy otrzymują wsparcie wewnętrzne w postaci tzw. outplacementu, czyli programu wsparcia w poszukiwaniu nowej pracy dla pracowników zwalnianych przez firmy grupowo lub indywidualnie.

Nadrzędnym celem Getin Noble Banku pozostaje powrót na ścieżkę stałej rentowności oraz dostosowanie modelu biznesowego do nowych realiów oraz oczekiwań klientów.

- czytamy w komunikacie.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na GPW. Aktywa banku wyniosły 52,83 mld zł na koniec 2019 r.

>>> Czytaj też: Masowe zwolnienia w Ikei w Wielbarku. Pracę w szwedzkim koncernie straci 150 osób

Więcej o: