Nowy rozkład jazdy pociągów już obowiązuje. Są nowe przystanki, ruszają składy pendolino

Od niedzieli obowiązuje letnia korekta rozkładu jazdy na kolei. Na torach pojawią się dodatkowe pociągi, koleją będzie też można dojechać do Zakopanego. Rozkład będzie obowiązywał do 29 sierpnia.

Od 26 czerwca na sezon letni wrócą bezpośrednie połączenia kolejowe do Zakopanego. Pod Tatry pojadą między innymi składy z Gdyni, Szczecina, Warszawy i Krakowa. Kolejowe połączenia sezonowe Koszalin - Mielno od końca czerwca ułatwią dojazd na wypoczynek nad morzem. Na Lubelszczyźnie pojadą wakacyjne pociągi na trasach Chełm - Włodawa oraz Rejowiec - Hrebenne. Wrócą również połączenia w województwie świętokrzyskim na trasach z Kielc do Buska-Zdroju i Sandomierza.

Od 26 czerwca do rozkładu wrócą prawie wszystkie pociągi Pendolino. Dzięki temu łatwiejszy stanie się dojazd z głębi kraju nad morze. PKP Intercity uruchomi także dodatkowe pociągi innych kategorii, które pojadą nad Bałtyk.

Zobacz wideo Obostrzenia w związku z pandemią nadal obowiązują

Nowy rozkład jazdy, nowe przystanki

W wakacyjnej korekcie rozkładu jazdy uwzględniono nowe przystanki kolejowe. Przystanek Kraków Bronowice w aglomeracji krakowskiej ułatwi dojazd w kierunku lotniska, do Katowic, Oświęcimia, Trzebini, Krzeszowic oraz do centrum Krakowa. Również w małych miejscowościach ułatwiony będzie dostęp do kolei. W województwie śląskim po latach weekendowe pociągi zatrzymają się w Przyszowicach, by zabrać pasażerów w kierunku Żywca lub Gliwic.

Informacje dotyczące obowiązującego rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach w formie plakatów, w wyszukiwarkach internetowych oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP.

Więcej o: