Ryanair od 1 lipca wznawia loty na trasach z i do Polski. W planach "odmrożenie" prawie 200 połączeń

Ryanair wznowi loty na prawie 200 trasach z i do Polski od 1 lipca - podała spółka. Niektóre trasy będą dostępne już w ostatnim tygodniu czerwca.

Branża lotnicza powoli zaczyna odmrażać swoją działalność. Pierwszy ruchy Ryanair zapowiadał miesiąc temu, w połowie maja. Wtedy irlandzkie linie poinformowały, że połączenia lotnicze zostaną przywrócone w 40 proc. od 1 lipca.

To bardzo ważne zarówno dla naszych klientów, jak i naszych pracowników, abyśmy od 1 lipca wrócili do normalnych rozkładów lotów. Rządy krajów europejskich wprowadziły blokadę na cztery miesiące, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa Covid-19. Po czterech miesiącach nadszedł czas, aby Europa znów latała, abyśmy mogli ponownie połączyć przyjaciół i rodziny, umożliwić ludziom powrót do pracy i wznowić europejski przemysł turystyczny, który zapewnia tak wiele milionów miejsc pracy.

- mówił Eddie Wilson, Prezes Zarządu Ryanair. Przewoźnik planował wtedy  wykonywać 1000 lotów dziennie na 90 proc. tras sprzed pandemii. Teraz linie lotnicze podały informacje dotyczące połączeń z Polski.

Zobacz wideo Jakie procedury dotyczące wirusów w samolotach?

Ryanair wznawia połączenia z i do Polski

Ryanair realizuje swój plan wznowienia lotów. Jego częścią jest także obsługa polskich lotnisk.

Cieszymy się z przywrócenia prawie 200 tras z/do Polski już od 1 lipca w ramach naszego letniego rozkładu lotów. Jesteśmy przekonani, że przewiezienie milionów pasażerów pobudzi gospodarkę i pomoże uratować tysiące miejsc pracy. To także doskonała okazja dla osób, które w związku z anulowaniem wiosennych lotów z powodu pandemii otrzymały vouchery i teraz chciałyby z nich skorzystać

- powiedziała dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanaira w Europie Środkowo-Wschodniej i na Bałkanach, Olga Pawlonka, cytowana w komunikacie. Póki co nie zostaną jednak wznowione połączenia krajowe, bo jest to dla Ryanaira nieopłacalne, informował przewoźnik na początku czerwca.

Więcej o: