Kawałki szkła w popularnym piwie. GIS alarmuje, producent wycofuje partię ze sprzedaży

W związku ze znalezieniem fragmentów szkła w butelce piwa, jego producent - Browar Fortuna, zdecydował o wycofaniu ze sprzedaży trefnej partii. O zdarzeniu poinformował także GIS.

Producent opublikował na swojej stronie internetowej komunikat, z którego można się dowiedzieć, że chodzi o piwo Miłosław Niefiltrowane 0,5 l oznakowane terminem przydatności: 28-11-2020.

"Podjęliśmy decyzję o wycofaniu ze sprzedaży całej partii towaru, z której pochodzi butelka. Informujemy także, że stwierdzenie ciała obcego w butelce nie jest powiązane ze szkodą wywołaną na żadnym z naszych Konsumentów. Prosimy wszystkich, którzy zakupili powyższe piwo o jego niespożywanie i zwrócenie do sklepu, w którym zostało zakupione" - zaapelował Krzysztof Panek, prezes zarządu Browaru Fortuna.

Zobacz wideo Trzy proste myki, które przydadzą się podczas piwa w plenerze. Otwieracz nie będzie już potrzebny!

Jak czytamy w komunikacie GIS, decyzja Browaru Fortuna była dobrowolna. Dodano również, że producent współpracuje z podmiotami sprzedającymi wskazaną partię w celu wycofania, wyjaśnia także przyczynę zdarzenia. Państwowa Inspekcja Sanitarna podjęła natomiast działania w celu ustalenia źródła zanieczyszczenia. Monitoruje również proces wycofywania produktu z rynku.

Kawałki szkła w piwie Miłosław. Browar Fortuna przeprasza 

Osoby, które zakupiły piwo z trefnej partii, mogą zwrócić produkt w miejscu zakupu. Z taką prośbą do klientów zwrócił się prezes zarządu Browaru Fortuna. Na stronie producenta zostały również opublikowane oficjalne przeprosiny.

"Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie mogą wynikać w związku z zaistniałą sytuacją. Współpracujemy z podmiotami sprzedającymi wskazaną partię, wyjaśniamy także przyczynę zdarzenia. Działanie Browaru Fortuna podyktowane jest troską o bezpieczeństwo Konsumentów i najwyższą jakość oferowanych produktów" - napisano.