Bon turystyczny z dodatkową zniżką. "Karpacz na 10" jako pierwszy zawalczy o turystów

Bon turystyczny. Karpacz jest pierwszym miastem, które powalczy o turystów przy użyciu nowego bonu. Miasto wprowadza 10-procentową bonifikatę dla tych, którzy swój bon turystyczny postanowią wydać w Karpaczu. Tymczem wciąż nieznane są szczegóły dotyczące zapowiadanego przez Andrzeja Dudę wsparcia.

Najpierw miał być bon turystyczny w wysokości 1000 zł dla osób zatrudnionych na umowę o pracę i zarobkach nie przekraczających średniej płacy. W trakcie kampanii prezydenckiej Andrzej Duda zapowiedział jednak wprowadzenie innego bonu turystycznego. Zgodnie z tym, co powiedział, program ma działać na zasadzie zbliżonej do 500 plus. Uprawnionym do bonu turystycznego mają bowiem być rodzice, niezależnie od poziomu dochodów w rodzinie, a sam bon przeznaczony na dzieci. Nieznane są jednak dotąd pozostałe szczegóły, nie wiadomo nawet, czy i kiedy "nowy" bon turystyczny wejdzie w życie. Tymczasem pierwsze miasto już stanęło do rywalizacji o potencjalnych turystów, którym bon ma przysługiwać.

Zobacz wideo Czy w te wakacje będziemy mogli wyjechać za granicę? Co z obozami i koloniami dla dzieci?

Karpacz na 10 – dodatkowa zniżka przy użyciu bonu turystycznego

Turystyka jest jedną z branż gospodarki, która w wyniku pandemii koronawirusa ucierpiała najbardziej. Nie dziwi zatem fakt, że kurortom turystycznym będzie zależeć na tym, aby bon  został wydany w ich placówkach usługowych.

Jako pierwszy do tej walki przystępuje Karpacz. Miasto poinformowało, że z inicjatywy Karkonoskiej Organizacji Turystycznej powstaje program "Karpacz na 10" – bon turystyczny 10 proc. taniej.

W ramach akcji turystom odwiedzającym Karpacz będzie przysługiwać dodatkowa, 10-procentowa zniżka na wybrane usługi przy realizacji bonu turystycznego. Zniżka wprowadzana jest jako zachęta dla rodzin z dziećmi do spędzenia swojego wypoczynku właśnie w Karpaczu.

Szczegółowe informacje o programie mają się pojawić na oficjalnej stronie miasta oraz w Interaktywnej Bazie Noclegowej.

Dotychczas swój udział w programie zadeklarowały już następujące instytucje:

  • Hotel "Karkonosze"
  • Restauracja "Chata Karkonoska"
  • Willa "Rosa"
  • Pensjonat "Paradise"
  • Pensjonat i restauracja "U Musa"
  • Willa "ADA"
  • Biuro Turystyczne "KARPACZ"
  • Kawiarnia "Clasicco Cafe"
  • Księgarnia "EMAKS"
  • Park rozrywki "Western City"

Lista podmiotów biorących udział w akcji może się zwiększyć, kiedy Sejm ostatecznie przegłosuje wprowadzenie bonu turystycznego. Kiedy do tego dojdzie, możemy spodziewać się, że do walki o turystów dołączą kolejne miasta wraz z wprowadzeniem podobnych programów zniżkowych

Bon turystyczny - kiedy?

Bon turystyczny nie zostanie zrealizowany w formie gotówkowej. Przyjmie formę elektroniczną. Będzie można go otrzymać po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Bon będzie można wykorzystać do końca 2021 roku.

Prezydent zapewnia, że będzie można go użyć do opłacenia np.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozu sportowego czy rekreacyjnego.

- Mam nadzieję, że bon będzie już w te wakacje – powiedział Andrzej Duda podczas konferencji w Ustce. Prezydent zapewnił, że Marszałek Sejmu Elżbieta Witek obiecała, że uczyni wszystko, aby Sejm jak najszybciej przyjął ustawę w tej sprawie.

Więcej o: