Koniec darmowych wypłat z bankomatów i nie tylko? "Banki będą bezlitośnie ciąć prowizjami także w internecie"

Obniżka stóp procentowych do najniższego poziomu w historii sprawiła, że bankom coraz trudniej będzie zarabiać na kredytach i depozytach. Dlatego tych mniej aktywnych klientów będą bezlitośnie ciąć prowizjami - mówi Maciej Samcik, który był gościem Łukasz Kijka w Studiu Biznes. Jak banki sięgają i będą jeszcze głębiej sięgać do naszej kieszeni? Zobacz najnowszy odcinek Studia Biznes.

Zamrożenie gospodarki i kryzys wywołany przez COVID-19 sprawił, że również klienci banków muszą przygotować się na spore zmiany. W najbliższych tygodniach lepiej dokładnie sprawdzać komunikaty, które  wysyłają do nas banki. Za nami już pierwsza fala podwyżek opłat, bo instytucje finansowe podniosły w maju ceny swoich usług aż o 42,9 proc. - wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Drastyczna obniżka stóp procentowych sprawiła już, że osoby z oszczędnościami widzą drastyczny spadek oprocentowania lokat czy kont oszczędnościowych. Wyraźnie zanurkowały też raty kredytów hipotecznych. W tej sytuacji banki będą musiały sięgnąć do kieszeni klientów. Które opłaty wzrosną najszybciej i dlaczego mogą pojawić się także nowe prowizje w internecie? Zobacz całą rozmowę z Maciejem Samcikiem z portalu Subietywnieofinansach.pl w najnowszym odcinku Studia Biznes.

Zobacz też: Banki podnoszą ceny. Usługi finansowe podrożały w maju o ponad 40 proc. [WYKRES DNIA]

.. .

W drugiej części programu Tomasz Korniejew redaktor naczelny moto.pl sprawdza, jak jeździ SX4 S-Cross Hybrid, SUV za przystępną cenę. Studio Biznes ukazuje się na stronie  Gazeta.pl w każdą środę o godzinie 12:00. Zobacz najnowszy odcinek

Czytaj też: Jacek Sasin o kontrolowanej upadłości LOT-u: Scenariusz możliwy, ale to absolutna ostateczność

Więcej o: