Włochy. Miasteczko zaprasza na darmowe wakacje. Pierwsze turnusy już w lipcu

Włoskie miasteczko San Giovanni in Galdo w rejonie Molise zaprasza na darmowe wakacje. Podczas pobytu w tej niewielkiej miejscowości, osoby, który zostaną zaproszone, będą mogły spędzić tam urlop, nie płacąc za zakwaterowanie. W ten sposób miasto chce ożywić turystykę i rozpromować swój region.

Włochy, mimo że były jednym z krajów z największymi problemami spowodowanymi koronawirusem, otworzyły swoje granice i stawiają na turystykę. Ta stanowi około 12 proc. ich PKB, decyzja nie powinna więc dziwić. By jednak zarobić na turystach, Ci muszą się najpierw pojawić. Nietypowy sposób promocji i ściągnięcia urlopowiczów wybrało miasteczko San Giovanni in Galdo w rejonie Molise. 

Zobacz wideo Czy w te wakacje będziemy mogli wyjechać za granicę? Co z obozami i koloniami dla dzieci?

Darmowe wakacje we Włoszech już od lipca

San Giovanni in Galdo oferuje wakacje za darmo w ramach projektu "Sprezentuj sobie Molise". Oferta polega na udostępnieniu darmowego noclegu w domach historycznego miasteczka. W ten sposób region Molise chce przywrócić życie do małych miejscowości (w San Giovanni in Galdo mieszka 600 osób) i pokazać je zagranicznym turystom. To także świetna baza wypadowa do Rzymu i Neapolu, znajdujących się zaledwie dwie godziny drogi od San Giovanni in Galdo, a także 40 min od morza i gór. Organizatorzy akcji informują, że Molise znalazła się na liście 52 miejsc do odwiedzenia w tym roku, stworzonej przez "New York Times'a". 

Nie przewiduje się wkładu własnego. Lokalna społeczność oferuje trzy domy do wynajęcia, a goście nie będą musieli martwić się niczym, poza odkrywaniem piękna Molise, jego historii, jedzenia i wina

- czytamy w ogłoszeniu. Niemniej w zasadach, doprecyzowane jest, że posiłki i podróż nie są opłacone przez organizatorów. 

 

W ramach projektu przygotowano 40 pobytów od lipca do września tego roku, każdy trwający siedem dni. Załapać się może każdy spoza regionu Molise, wystarczy wypełnić formularz i wysłać go pod adres amicidelmorrutto@gmail.com. To projekt pilotażowy, który w razie powodzenia, zostanie rozszerzony także na inne miejscowości w Molise.

Więcej o: