"The Last of Us: Part II" z rekordem. To najszybciej sprzedający się tytuł w historii PS4

"The Last of Us: Part II" sprzedała się w liczbie ponad czterech milionów egzemplarzy w zaledwie trzy dni. Wynik potwierdziła firma Sony.

"Z przyjemnością informujemy, że 'The Last of Us: Part II' jest obecnie najszybciej sprzedającym się ekskluzywnym tytułem w historii PS4, z ponad czterema milionami sprzedanych egzemplarzy na dzień 21 czerwca. Ten kamień milowy nie zostałby osiągnięty bez wsparcia ze strony naszych niesamowitych fanów, więc w imieniu wszystkich w SIE, dziękujemy!" - poinformował Eric Lempel Starszy wiceprezes ds. marketingu PlayStation Worldwide Marketing, SIE cytowany przez portal ppe.pl.

Zobacz wideo Marvel's Avengers: The MODOK [ZWIASTUN GRY]

Neil Druckmann, wiceprezes Naughty Dog i reżyser "The Last of Us: Part II" podziękował milionom fanów na całym świecie, którzy grają w grę i dzielą się swoimi wrażeniami z producentami. Podziękowania Druckmanna popłynęły także w stronę game developerów, którzy przyłączyli się do stworzenia tej produkcji.

"The Last of Us: Part II" nikogo nie pozostawi obojętnym

"Nowa gra studia z Santa Monica zachwyca swym rozmachem i wyciska niemalże ostatnie soki ze zbliżającej się powoli do emerytury konsoli PlayStation 4. Fenomenalna oprawa wizualna, a także ścieżka dźwiękowa autorstwa Gustavo Santaolalli sprawiają, że od tej produkcji niezwykle trudno jest się oderwać. 'The Last of Us: Part II' to również przerażające studium wpływu pandemii na degradację i rozkład społeczeństwa, co - w obecnym czasie - uderza w nas ze zdwojoną siłą" - pisał w swojej recenzji Daniel Maikowski z Next.gazeta.pl.

Sama rozgrywka w "The Last of Us: Part II" nie różni się zbyt mocno względem poprzedniej części. To nadal klasyczna trzecioosobowa korytarzówka z pół-otwartym światem i silnym naciskiem na elementy skradankowe. Programiści ze studia Naughty Dog mocno popracowali nad AI wrogów. Są oni zdecydowanie sprytniejsi, porozumiewają się ze sobą, flankują, a do tego bardzo często korzystają z pomocy psów tropiących, co zmusza graczy do ciągłego przemieszczania się.

Konkurs "The Last of Us: Part II" na cover piosenki ze zwiastuna

PlayStation Polska zorganizowało konkurs, w którym do wygrania są cenne nagrody związane z "The Last of Us: Part II". Na nie mogą liczyć osoby, które zajmą miejsce na podium. I tak do wygrania jest za:

  • Miejsce - PlayStation 4 Pro "The Last of Us Part II" Edycja Limitowana
  • Miejsce - DualShock 4 "The Last of Us Part II" Edycja Limitowana
  • Miejsce - DualShock 4 "The Last of Us Part II" Edycja Limitowana

A co trzeba zrobić? Należy nagrać cover piosenki "Through the Valley", którą Ellie, główna bohaterka gry, śpiewa w zwiastunie do The Last of Us 2 z 2016 roku.

Nie ma znaczenia, czy zagracie go na gitarze, keyboardzie, stacjach dyskietek, czy drewnianej łyżce i patelni! Ograniczenia nie istnieją

- poinformowali organizatorzy konkursu na Facebooku. Zgłoszenia można wysyłać na adres mailowy konkurs.playstation@gong.pl, lub zamieszczać je we wpisie konkursowym na Facebooku i Instagramie. Na wykonanie zadania czas jest do niedzieli 5 lipca do godziny 23:59. 

Więcej o: