Aldi wycofuje dwa produkty. Kawałki plastiku w czekoladzie i sfermentowany paprykarz

Sieć sklepów Aldi poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży dwóch produktów. Chodzi o czekoladę, w której znalazły się kawałki plastiku oraz fermentujący paprykarz. Aldi zwraca koszty zakupu bez konieczności okazania dowodu zakupu.

Sieć dyskontów Aldi poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży dwóch produktów groźnych dla zdrowia. Towar można zwrócić w dowolnym sklepie marki. Nie ma też konieczności okazywania dowodu zakupu. 

Aldi wycofuje czekoladę i paprykarz

Aldi prosi o niezwłoczny zwrot do sklepu produktu CHATEAU Czekolada ze słonymi precelkami 200 g, z kodem kreskowym 28011477, z datą przydatności do spożycia 01.07.2020 i numerem partii N43B, którego producentem jest STORCK, AUGUST KG. Partia ta może zwierać kawałki plastiku groźne dla zdrowia konsumentów. Produkt został już wycofany ze sklepowych półek. Aldi podkreśla, że problem ten nie dotyczy innych artykułów marki CHATEAU oraz pozostałych produktów producenta STORCK, AUGUST KG.

Zobacz wideo Oto najświeższa Biedronka w Polsce. Jest nowocześnie i proekologicznie

Drugim produktem, który zdjęto z półek, jest Paprykarz de luxe 210 g, z kodem kreskowym 5902709580072 oraz datą przydatności do spożycia 09.07.2020. Za produkcję odpowiedzialna jest firma PIEROŻEK S.C. Produkt ten "wykazuje odstępstwa jakościowe w obszarze zapachu oraz smaku, powstałe w wyniku procesów fermentacyjnych", czytamy w komunikacie wydanym przez sieć sklepów.

Aldi walczy o klienta

Aldi to jedna z mniejszych sieci dyskontów w Polsce, ale na świecie to potentat. W Niemczech i na innych rynkach zagranicznych głównym jej konkurentem jest Lidl, w Polsce sieć musi rywalizować jeszcze z Biedronką czy polskim Dino. Pod koniec 2019 roku Aldi miał w naszym kraju 132 sklepy. To znacznie mniej niż ok. 700 placówek Lidla, ok. 1200 dyskontów Dino i ok. 3 tys. sklepów Biedronki. 

Więcej o: