Łódzkie. Zamknięty przejazd na A1. Trwa modernizacja wiaduktów nad autostradą

We wtorek 30 czerwca po południu zamknięty zostanie jeden z przejazdów nad autostradą A1 w Piotrkowie Trybunalskim. Ma to związek z trwająca od dłuższego czasu modernizacją wiaduktów na odcinku trasy w województwie łódzkim.

Na odcinku autostrady A1 prowadzone są od dłuższego czasu prace modernizacyjne. W styczniu bieżącego roku wyburzono tam aż sześć wiaduktów na trasie Piotrków Trybunalski - Tuszyn, prowadzących do dróg lokalnych:

  • Srock - Wodzinek,
  • Imielna - Sierosław,
  • Przydatki - Doły Brzeskie,
  • Papieże - Karlin,
  • Władysławów - Żychlin,
  • Bąkowiec - Polesie.

Nowe wiadukty mają zostać zbudowane w ciągu roku. Powodem ich zamknięcia i wyburzenia był zły stan techniczny, nieodpowiadający obecnym standardom i parametrom technicznym. Kolejny wiadukt budowany był już w samym Piotrkowie Trybunalskim i powinien być niedługo otwarty. Rozpoczął się tam ostatni etap prac, co wiąże się z wygaszaniem innych przejazdów.

Zobacz wideo Hyper Poland zaprezentował najnowocześniejszą technologię transportową

Łódzkie. Przejazd na A1 zamknięty od wtorku 

Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, od wtorku 30 czerwca zamknięty jest przejazd ulicą Twardosławicką na budowie A1 w Piotrkowie Trybunalskim. Jest to związane z rychłym otwarciem wiaduktu na ulicy Wojska Polskiego. GDDKiA informuje również, że przejazd wiaduktem na tej ulicy zostanie udostępniony w ciągu kilku najbliższych dni. Na Twardosławickiej wciąż dostępne jest przejście dołem przeznaczone dla pieszych oraz rowerzystów. 

GDDKiA chwali się, że nowe inwestycje mają wyprowadzić ruch z zatłoczonych miast. W latach 2020-2040 ma powstać 100 obwodnic w ramach rządowego programu. Koszt tej inwestycji ma wynosić 28 mld zł. Kolejne 43 obwodnice zostaną zbudowane w ramach obowiązującego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. 

Więcej o: