Ile pieniędzy ma Jarosław Kaczyński? Sprawdziliśmy oświadczenie majątkowe prezesa PiS

Z oświadczenia majątkowego dostępnego na stronie internetowej Sejmu wynika, że Jarosław Kaczyński zgromadził 104 tys. złotych oszczędności. W stosunku do zeszłego roku prezes PiS powiększył swój majątek o ponad 20 tys. złotych.

Z oświadczenia majątkowego Jarosława Kaczyńskiego za rok 2019 możemy dowiedzieć się, że, jako poseł, prezes Prawa i Sprawiedliwości zarobił 94,2 tysięcy złotych tytułem uposażenia poselskiego. Na konto Kaczyńskiego wpłynęło również 30 tysięcy złotych nieopodatkowanej diety poselskiej. Co miesiąc prezes PiS dostawał również emeryturę w wysokości 6,9 tysięcy złotych, co w sumie dało mu w 2018 r. 82,8 tysięcy złotych. Łącznie w 2019 roku Jarosław Kaczyński zarobił zatem ponad 200 tysięcy złotych.

Oświadczenie majątkowe Jarosława KaczyńskiegoOświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego Fot. orka.sejm.gov.pl

Ile pieniędzy ma Jarosław Kaczyński? Oświadczenie majątkowe prezesa PiS

Kaczyński zadeklarował również dom o powierzchni około 150 metrów kwadratowych o wartości 1,5 milionów złotych. Polityk nie zgłosił w oświadczeniu innych nieruchomości. Prezes Prawa i Sprawiedliwości oświadczył również, że nie jest udziałowcem w żadnych spółkach i nie prowadzi własnego biznesu. Nie posiada również żadnych ruchomości o wartości wyższej niż 10 tysięcy złotych, np. samochodu.

Oświadczenie majątkowe Jarosława KaczyńskiegoOświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego Fot. orka.sejm.gov.pl

Jarosław Kaczyński posiada kredyt w SKOK

Prezes PiS ma natomiast kredyt zaciągnięty w Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej im. Stefczyka. Do spłaty zobowiązania w SKOK pozostało mu ok. 107 tysięcy złotych. Gwarancją zabezpieczenia hipotecznego jest jego dom. Jako powód zaciągnięcia kredytu podano "opiekę nad chorą mamą i koszty związane z jej upamiętnieniem". W oświadczeniu majątkowym, które polityk składał na początku kadencji widniał zapis, że ma 109 tysięcy złotych zadłużenia.

Oświadczenie majątkowe Jarosława KaczyńskiegoOświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego Fot. orka.sejm.gov.pl

Oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego wpłynęło do Sejmu 27 kwietnia 2020 r., co potwierdza pieczęć na dole dokumentu. Co zastanawiające, przy podpisie prezesa PiS widnieje zgoła inna data - 24 czerwca 2020 r. 

Więcej o: