Helios reaktywacja. Kina znów otwarte dla widzów. Jeden z nielicznych wyjątków w Polsce i na świecie

Miłośnicy filmów długo czekali na ten moment. W piątek 3 lipca kina znów otworzą drzwi dla swoich gości. W Polsce wiele sieci, pomimo formalnej zgody, nadal pozostanie zamknięta. Jedną z pierwszych, które zapraszają widzów, jest Helios. Z okazji otwarcia przygotował specjalną ofertę.

Piątek 3 lipca to pierwszy od miesięcy dzień, kiedy fani kinowych wrażeń znów mogą cieszyć się największymi światowymi produkcjami. Kina Helios, należące, podobnie jak serwis Gazeta.pl, do grupy Agora, otwierają się bowiem po przerwie wywołanej epidemią koronawirusa.

Zobacz wideo "Świt" Męskie Granie Orkiestry przykleił nam do twarzy promienne uśmiechy. Nie chcą zejść

Powrót odbywać się będzie pod hasłem "Nowe otwarcie, te same emocje" oraz z hashtagiem #WracamyNaEkrany. Widzowie będą mogli oglądać nie tylko najnowsze produkcje, ale i Złotą Kolekcję Filmową. Ta specjalna oferta Heliosa jest szczególnie kusząca, bo seanse kosztują zaledwie 10 zł.

Tomasza Jagiełło, prezesa Helios S.A., w rozmowie z Next Gazeta.pl przyznał, że jest wiele powodów, dla których sieć zdecydowała się zaprosić widzów ponownie do kin.

- Po pierwsze, uważam, że kino obecnie, ze wszystkimi środkami bezpieczeństwa, jest miejscem o wiele bezpieczniejszym niż dziesiątki miejsc, które większość z nas odwiedza każdego dnia. Po drugie zarówno my jak i widzowie potrzebujemy czasu, aby nauczyć się funkcjonować w nowej rzeczywistości - stwierdził.

Prezes Heliosa wyjaśnił, że okres wakacyjny sieć traktuje jak czas przygotowania się do projekcji wielkich premier z Hollywood. - By ułatwić ten proces naszym widzom, przygotowaliśmy ofertę seansów prywatnych, podczas których w wyłącznie w gronie swoich najbliższych obejrzą wybrany przez siebie film. Do tego przywitamy kinomanów w naszej sieci wieloma nowościami, w tym atrakcyjnym cennikiem, wyjątkowymi projektami specjalnymi oraz niespodziankami muzycznymi.  Liczymy także na polskie produkcje filmowe, które zawsze cieszą się dużą popularnością wśród naszych widzów - stwierdził prezes Jagiełło.

Kina mogą już działać. Sporo sieci do otwarcia się jednak nie spieszy

Helios jest na polskim rynku jednym z nielicznych wyjątków. Wiele kin i sieci kinowych planuje bowiem albo dalsze zamknięcie, albo znacznie wolniejszy powrót do nowej rzeczywistości. "Szykujemy dla Was wszystko: siedzenia, popcorn i najlepsze filmy. Oznacza to jednak, że potrzebujemy więcej czasu, żeby wszystko się udało. O tym, kiedy otwieramy Cinema City, powiadomimy wkrótce" - informuje w komunikacie sieć Cinema City.

Multikino również zaprosi widzów do wszystkich kin z opóźnieniem. Paweł Świst, prezes spółki, tłumaczy to opóźnieniem światowych premier takich jak "Nieobliczalny" i "Tenet i Mulan". Od 19 czerwca, kiedy to zniesione zostały pierwsze restrykcje, sieć uruchomiła tylko część swoich placówek.

Kina na świecie się otwierają. Ale powoli

O tym jak otwarcie kin będzie wyglądało na świecie, wiemy m.in. z planów Kinepolis. Belgijska spółka, która 111 placówek prowadzi nie tylko w Europie, ale i Ameryce północnej, tempo powrotu do normalnego działania dostosowuje do realiów każdego z krajów.

Otwarcie kin w Luksemburgu nastąpiło 17 czerwca, 22 czerwca we Francji, ale tu będzie obowiązywał limit miejsc. 26 czerwca do pracy wróciły placówki w Hiszpanii.

Czytaj też: Pierwsze kino Helios w Warszawie już 14 lutego. Są miejsca leżące i latarnie z Nowego Jorku. Prezes sieci zdradza szczegóły

W Belgii w kinowym fotelu będzie można zasiąść 1 lipca, będzie tu jednak obowiązywał limit 200 osób ja jedną alę. Miesiąc później może zostać podwojony. W USA kina Kinepolis wróciły do działania 26 czerwca. W Kanadzie część placówek zostanie otwarta w lipcu - szczegóły zależeć będą od lokalnych rekomendacji służb zdrowotnych.

Brytyjska sieć Vue do pracy "na pełen etat" wraca 31 lipca, chociaż i tam formalnie otwarcie może nastąpić wcześniej, bo już w czerwcu.

Co nowego w kinach Helios?

Nowe otwarcie kin Helios jest okazją do wprowadzenia wielu różnego rodzaju ofert. Oszczędni będą mogli na jednym sensie zyskać nawet 5-8 zł - wystarczy tylko kupić bilet z wyprzedzeniem. Helios przygotował też ofertę dla rodzin - bilety w specjalnej cenie dostępne są bez zaglądania w dokumenty. Kina Agory oferują też "Hity za 10 zł" - najlepiej oceniane przez widzów tytuły, które były dostępne tuż przed zamknięciem miejsc publicznych. We wtorki do kina można wybrać się po wyjątkowo atrakcyjnej, bo wynoszącej 14,90 zł cenie.

Za dodatkową opłatą wrażenia z pobytu w kinie mogą być jeszcze większe - Helios umożliwia bowiem wykupienie pokazu prywatnego.

3 lipca w kinach Helios będzie można oglądać wiele ciekawych produkcji - wśród nich hit Disneya "Naprzód" oraz pełną przygód ekranizację dla całej rodziny "Czworo dzieci i COŚ". Na widzów dorosłych czeka natomiast przejmująca historia "Tylko sprawiedliwość", romans "Coś się kończy, coś zaczyna" i mocny obraz w reżyserii Jana Komasy "Sala samobójców. Hejter".

Od 3 lipca br. otwartych będzie 42 z 49 kin sieci Helios. Zamknięte pozostaną multipleksy w: łódzkim Centrum Handlowym Sukcesja, białostockiej Galerii Białej, Pile, Galerii Rzeszów, Legionowie, Bielsku-Białej i Płocku.

Helios zapewnia, że starannie przygotował swoje obiekty, zgodnie z wszelkimi wymogami odnośnie higieny i bezpieczeństwa ogłoszonymi przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Dzięki wprowadzeniu nowych standardów sanitarnych i odpowiednio przeszkolonemu personelowi widzowie znów będą mogli bezpiecznie oglądać najlepsze filmy na wielkim ekranie.

Więcej o: