Kursy walut 03.07 o godz. 7. Dolar i frank szwajcarski zyskują na wartości [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w piątek 3 lipca na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,48 zł, natomiast dolar 3,97 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,20 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,95 zł.

W czwartek lipca Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut. Kolejna zaktualizowana tabela zostanie opublikowana dzisiaj, 3 lipca 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - czwartek 02.07.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zobacz wideo Wyjątkowe Męskie Granie w tym roku

Kursy walut na żywo - piątek 03.07.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Koniec tygodnia nie przyniósł zbyt wielu zawirowań na rynku walutowym. Na ten moment najmocniej w górę (o 0,50 proc.) idzie wartość dolara wycenianego na 3,97 zł. Po raz ostatni waluta amerykańska znajdowała się powyżej granicy 4 zł jeszcze w maju. Niewielkie wzrosty (0,20 proc w górę) notuje także frank szwajcarski, za którego trzeba zapłacić 4,20 zł. W szerszej perspektywie złotówka znajduje się w najgorszej sytuacji właśnie względem tej waluty. Na stabilnym poziomie z lekką tendencją spadkową utrzymują się natomiast wartości euro oraz funta szterlinga. W tym momencie waluty kosztują odpowiednio 4,48 zł oraz 4,95 zł. Euro już od ponad miesiąca utrzymuje się na tym poziomie, natomiast funt odbił się w tym tygodniu po spadkach poniżej granicy 4,90 zł. 

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut?

Istotną informacją jest to, że z powodu Dnia Niepodległości w Stanach Zjednoczonych zamknięta jest dziś giełda. Wpłynąć to może na pewne uspokojenie na światowych rynkach. Na wartość funta wpłynąć może publikacja wskaźnika PMI dla usług oraz Composite PMI za czerwiec. Te same wskaźniki zostaną także zaprezentowane dla Francji, Hiszpanii, Włoch oraz Niemiec, a więc istotnych gospodarek strefy euro. 

Więcej o: