Zygmunt Solorz-Żak przejmuje Interię. UOKiK wydał zezwolenie na wielką transakcję Polsatu

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęćie Grupy Interia przez Telewizję Polsat należącą. Transakcja za 422 mln zł ma zostać sfinalizowana w lipcu.

Cyfrowy Polsat poinformował w komunikacie giełdowym, że prezes UOKiK w czwartek 2 lipca wydał zgodę na przeprowadzenie transakcji. Polsat przejmie od Grupy Bauer Media spółki należące do Grupa Interia.pl, Mobiem Polska, GIGO i GIKO. Całość ma zostać sfinalizowana w lipcu 2020 roku. 

Zobacz wideo

Polsat kupuje Grupę Interia.pl. Kwota transakcji wyniesie 422 mln zł 

O planach Zygmunta Solarza-Żaka po raz pierwszy informowaliśmy w połowie marca. Wtedy przejęcie nie było przesądzone, choć szanse na finalizacje określano jako wysokie. Pod koniec kwietnia zainteresowane strony zawarły umowę przestępną, ustalając cenę na 422 mln zł. Ponadto Polsat podpisał z wydawnictwem Bauer i porównywarką finansową Rankomat umowę reklamową, która wejdzie w życie wraz z finalizacją transakcji. W jej ramach wyżej wymienione podmioty będą płacić Polsatowi 12 mln rocznie.

Cyfrowy Polsat z Interią. "To strategiczna inwestycja w obszarze internetu"

Przedstawiciele Polsatu podkreślają wagę inwestycji, a także zwracają uwagą na fakt, że dzięki niej będą mogli rozwijać się w branży internetowej. "To istotne wzmocnienie pozycji na dynamicznie rosnącym rynku reklamy online. To również dodatkowy kanał dystrybucji oraz monetyzacji treści produkowanych już obecnie na potrzeby 34 kanałów telewizyjnych z logiem Polsatu. Dla Grupy Polsat, Interia będzie również głównym polem działań marketingowych w internecie całego jej portfolio usług i produktów" - czytamy w komunikacie Polsatu. 

Jesteśmy polską firmą i jesteśmy dumni z bycia liderem rynku mediów i telekomunikacji w Polsce. Zakup Grupy Interia to kolejna strategiczna inwestycja w rozwój naszej Grupy. Grupa Interia jest wiodącym graczem w tym segmencie. Jesteśmy podekscytowani ogromną skalą możliwości i synergii, jakie stwarza ta inwestycja. Liczymy na dynamiczny rozwój Interii.

- zapowiedział Mirosław Błaszczyk, prezes zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, operatora sieci Plus.

Więcej o: