PKO BP podjął ważną decyzję. Lokaty dla firm i przedsiębiorców zawieszone do odwołania

PKO BP zawiesza jedną ze swoich usług. Od 6 lipca bank nie będzie już oferował lokat terminowych dla firm i przedsiębiorstw.

O zmianie poinformowano na stronie internetowej banku. Dotkną one nie tylko nowych klientów, ale również tych, którzy wcześniej otworzyli w banku lokatę terminową.

PKO BP rezygnuje z lokat terminowych dla firm i przedsiębiorców

Od poniedziałku 6 lipca PKO BP nie będzie już oferował otwarcia lokat terminowych dla firm i przedsiębiorców. Zmiana została wprowadzona "do odwołania". Oznacza to, że w przypadku poprawy sytuacji makroekonomicznej, lokaty mogą powrócić do oferty banku.

Lokaty, które były prowadzone przed dniem 5 lipca nie zostaną od razu zlikwidowane. Będą prowadzone na dotychczasowych warunkach umowy. Dopiero z nastaniem pierwszego dnia kolejnego okresu umownego zostaną zamknięte. Środki zgromadzone przez klienta na rachunku zostaną zwrócone wraz z odsetkami. Trafią na konto, z którego przelano środki na otwarcie lokaty albo na inne konto, wskazane przez klienta banku.

Koronawirus wpłynął na rentowność lokat

Zmiany w ofercie banku spowodowane są wpływem pandemii koronawirusa na rentowność lokat. Odsetki od zgromadzonych środków są wyjątkowo niskie, co powoduje nieprzydatność tej formy bankowości. Depozyty firm i przedsiębiorstw w PKO BP na koniec I kwartału 2020 r. wyniosły 30,3 mld zł. Oznacza to spadek o 0,7 proc. kwartał do kwartału. Wraz końcem 2019 r. PKO BP miało 491 tys. klientów z sektora firm i przedsiębiorstw.

Zobacz wideo Jak prowadzić biznes w czasie pandemii? Rozmowa z ekspertem OLX
Więcej o: