Kurier InPost już nie jest opcją przy darmowej dostawie w Allegro Smart. Co z paczkomatami?

W programie Allegro Smart! nie można już wysłać paczki kurierem InPosta. To wynik przetargu, w którym ustalono nową listę firm kurierskich obsługujących paczki. Opcją wciąż jednak pozostaje dostawa do paczkomatów InPostu.

Allegro Smart! to usługa, która za drobną miesięczną opłatą, pozwala cieszyć się kilkoma przywilejami na serwisie. Należy do nich darmowa dostawa do paczkomatów i punktów odbioru, przy zamówieniach powyżej 40 zł, oraz kurierem, jeśli wartość zamówienia przekroczyła 100 zł. Wraz z początkiem lipca zmieniła się lista kurierów, którzy dostarczą paczki w ramach usługi Allegro Smart!

Zobacz wideo Niemieckie karabiny z okresu II wojny światowej w przesyłce kurierskiej

Kurier InPost wypada z listy darmowych dostaw Allegro Smart!. Co z paczkomatami?

Na nowej liście kurierów, którzy mogą w ramach Allegro Smart! Dostarczyć bezpłatnie paczkę nie ma InPostu. Wypadły też takie firmy jak TNT Express, FedEx, DHL oraz GLS. Michał Bonarowski z biura prasowego Allegro wyjaśnił dla Wirutalnemedia.pl, że jest to wynik przetargu na usługi dostaw kurierem. Od 1 lipca paczki kurierskie w Allegro Smart! obsługiwać będą:

  • DPD,
  • Poczta Polska,
  • UPS,  
  • Xpress Couriers.

Co w związku z tym z usługą paczkomatów? Przetarg ich nie dotyczył, więc wciąż można w ramach Allegro Smart! za darmo zamawiać przesyłki do paczkomatów

Niewykluczone, że w przyszłości lista takich dostawców [kurierów -red.] się rozszerzy. InPost pozostaje partnerem Allegro w zakresie dostaw kurierskich poza programem Smart! oraz w zakresie dostaw do Paczkomatów. Allegro negocjuje warunki kontraktów z firmami logistycznymi na potrzeby programu Smart!, a także poza nim. W efekcie udostępniamy sprzedawcom metody dostawy w atrakcyjnych cenach, których sami nie byliby w stanie wynegocjować

- wyjaśnił dla Wirtualnemedia.pl Bonarowski. W ostatnich miesiącach darmowa dostawa z Allegro Smart! dostępna była za darmo, bez konieczności wnoszenia co miesiąc opłaty. Rekordziście udało się w ten sposób zaoszczędzić 6 tys. złotych. 

Więcej o: