Kursy walut 07.07 o godz. 7. Złoty znów zyskuje, najbardziej w dół frank i dolar [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut we wtorek 7 lipca na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,46 zł, natomiast dolar 3,95 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,19 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,94 zł.

W poniedziałek 6 lipca Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut. Kolejna zaktualizowana tabela zostanie opublikowana dzisiaj, 7 lipca 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - poniedziałek 06.07.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 43

Kursy walut na żywo - wtorek 07.07.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Od kilku tygodni obserwujemy względną stabilizację na rynku walutowym i dzisiejszy poranek jest tego potwierdzeniem. Na ten moment złoty nieznacznie umacnia się względem wszystkich głównych walut. Największe straty notują dolar oraz frank szwajcarski, których wartości spadają o ok. 0,40 proc. Trzeba za nie zapłacić odpowiednio 3,95 zł oraz 4,19 zł. Euro oraz funt szterling utrzymują wartość z wczoraj z lekką tendencją spadkową (w dół o 0,10 proc.). Pierwsza z walut kosztuje 4,46 zł, natomiast za funta trzeba zapłacić 4,94 zł. Waluta europejska znajduje się na tym poziomie od początku czerwca, jeśli chodzi o walutę brytyjską, to jest ona najtańsza od połowy marca, czyli początku zamrożenia gospodarki. 

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut?

Wtorek 7 lipca nie obfituje w ważne wydarzenia ekonomiczne. Wartość na wycenę funta może mogą mieć dane dotyczące cen nieruchomości, natomiast w przypadku dolara na pierwszy plan rzucają się dane o miejscach pracy dzięki turystyce, cotygodniowa informacja API o zapasach ropy naftowej oraz przemówienia członków FOMC. 

Więcej o: