300 plus ruszyło. Niektórzy rodzice nie mogą złożyć wniosku o wyprawkę szkolną

Wnioski w ramach programu "Dobry start" 300 plus można składać od 1 lipca. Cześć rodziców będzie musiało poczekać ze złożeniem wniosków aż do połowy sierpnia.

Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna" inny termin składania wniosków o 300 plus  dotyczy rodziców dzieci zdających w tym roku egzamin ósmoklasisty. Jest on uzależniony od wyników rekrutacji do szkół średnich, a te będą znane dopiero 12. Z tego powodu ta grupa rodziców będzie mogła złożyć wniosek dopiero po 13 sierpnia. 

Wyprawka 300 plus. Kto może skorzystać z programu? 

Dodatkowe środki finansowe przysługują wszystkim rodzicom, bez względu na zarobki, na dzieci uczące się w szkole do ukończenia przez nie 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych próg wiekowy został wydłużony do 24. roku życia, o czym przypomniało zresztą Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 

Świadczenie Wyprawka 300 plus nie przysługuje na dzieci chodzące do przedszkola bądź zerówki. Ponadto z pomocy nie mogą skorzystać studenci, a tylko osoby chodzące do szkoły policealnej bądź dla dorosłych. 

Zobacz wideo Czy nasze emerytury będą głodowe?

300 plus. Jak złożyć wniosek?

Wniosek o dodatkowe 300 zł można składać elektronicznie, korzystając ze strony internetowej  empatia.mpips.gov.pl bądź portal PUE ZUS lub przez bankowość elektroniczną. istnieje także możliwość składania wniosków drogą tradycyjną w formie papierowej, ale dopiero od 1 sierpnia. Można to zrobić w tym samych miejscach, które przyjmują wniosek o 500 plus, jak urząd gminy/miasta, ośrodek pomocy społecznej czy centrum świadczeń. Ostateczny termin, aby to zrobić, mija 30 listopada 2020 roku.

>>> Dowiedz się więcej: 500 plus. Ważna informacja dla rodzin. Maląg: Nie trzeba składać kolejnego wniosku o świadczenie

Więcej o: