Wiceminister Patkowski motywuje elektorat i krytykuje politycznych rywali. "Zrobią każde świństwo i każde łajdactwo"

- Druga strona nie cofnie się przed niczym. Absolutnie przed niczym. Zrobią każde świństwo i każde łajdactwo - mówił Piotr Patkowski na spotkaniu w Klubie Inteligencji Katolickiej w Lublinie. Wiceminister finansów wypowiedział się także negatywnie na temat tego, co oznaczać będzie wybór Rafała Trzaskowskiego na prezydenta RP.

Kampania prezydencka znajduje się na ostatniej prostej. Choć uwaga skupiona jest na spotkaniach wyborczych urzędującego prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz jego kontrkandydata Rafała Trzaskowskiego w różnych częściach Polski, to inni politycy również są w nią zaangażowani. Premier Mateusz Morawiecki jeździ po kraju, spotyka się z lokalnymi władzami i przekazuje im "prezenty" finansowe w postaci czeków, PiS oraz Zjednoczona Prawica organizują także spotkania pod hasłem "Łączy nas Polska". 

Zobacz wideo Duda czy Trzaskowski? Janina Bąk: Przepaść z pierwszej tury została zasypana. Przeważą wyborcy ostatniej godziny? [Studio Biznes odc. 44]

Wiceminister Patkowski o politycznych rywalach: Druga strona nie cofnie się przed niczym

Jeden z użytkowników Twittera opublikował nagranie ze spotkania Piotra Patkowskiego. Odbyło się ono 5 lipca w Klubie Inteligencji Katolickiej w Lublinie.

To jest taka dla nas ostatnia nadzieja na ten ostatni tydzień, gdzie może będą jeszcze ataki, bo druga strona nie cofnie się przed niczym. Absolutnie przed niczym. Zrobią każde świństwo i każde łajdactwo tylko po to, aby Polska mogła się roztapiać w europejskich strukturach.

- tłumaczył wiceminister finansów, w dalszej części wypowiedzi cytując zmienioną "Balladę o Trzęsących się Portkach" napisaną przez Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Wiceminister finansów ocenia, co oznaczać będzie wybór Rafała Trzaskowskiego na prezydenta RP

W kolejnym fragmencie Patkowski wypowiada się na temat tego, co oznacza - według niego - wybór każdego z kandydatów. Jak stwierdził, prezydentem może być Andrzej Duda, do którego "mamy pewność, absolutną pewność, że myśli tak, jak my, działa tak, jak my i chce formować następne pokolenia tak, jak my."

- [Prezydentem] może być Rafał Trzaskowski, który absolutnie nie będzie formował młodych ludzi zgodnie z naszymi polskimi, nie bójmy się tego słowa, polskimi postrzeganiami.

- dodał.

28-letni Piotr Patkowski otrzymał w tym tygodniu awans. Do jego obowiązków należeć będzie nadzór nad Departamentem Polityki Makroekonomicznej. Zajmuje się on opracowywaniem prognoz, na podstawie których rząd będzie realizował politykę fiskalną. 

Więcej o: