PLL LOT sprzedał 200 tys. biletów na wakacyjne loty. Oto najpopularniejsze połączenia

PLL LOT uruchomiły zagraniczne połączenia od 1 lipca. Na loty w ramach oferty wakacyjnej sprzedano już prawie 200 tys. biletów. Polacy najczęściej wybierają połączenia do Grecji, Chorwacji czy Hiszpanii.

W połowie czerwca większość krajów Unii Europejskiej otworzyła granice dla obywateli innych państw członkowskich. Od tego czasu obserwujemy sukcesywne luzowanie restrykcji w tym zakresie, a także powrót międzynarodowych rejsów lotniczych na szerszą skalę. 

PLL LOT sprzedał 200 tys. biletów. Jakie są najpopularniejsze kierunki?

Polskie Linie Lotnicze LOT zdecydowały się przywrócić połączenia międzynarodowe od 1 lipca 2020 roku. Loty cieszą się sporą popularnością, a wszystkiemu sprzyja sezon wakacyjny. Państwowa spółka poinformowała, że łącznie sprzedano już niemal 200 tys. biletów. Największą popularnością cieszą się klasyczne kierunki urlopowe - Barcelona, Burgas, Majorka, Korfu, Zakhyntos, Rodos, Split i Dubrownik.

Na razie loty wykonywane są z Warszawy, Bydgoszczy, Lublina, Wrocławia, Krakowa, Gdańska, Szczecina, Poznania, Katowic, Rzeszowa. Z racji sporej popularności PLL LOT planuje dalej rozszerzać ofertę wakacyjną. -  Rosnące zapotrzebowanie na podróże lotnicze potwierdzają pierwsze wyniki sprzedażowe. Od ogłoszenia programu sprzedaliśmy już blisko 200 tys. biletów i każdego dnia wzrasta poziom wypełnienia naszych samolotów. Ze względu na duże zainteresowanie pasażerów, planujemy rozwijać wakacyjną ofertę również w kolejnych miesiącach - wyjaśnia Rafał Milczarski, prezes PLL LOT, cytowany w komunikacie.

Zobacz wideo Tam umierają samoloty. Cmentarzysko w Arizonie

LOT zapowiada dalsze przywracanie połączeń

Wraz z wprowadzeniem oferty wakacyjnej krajowy przewoźnik uruchomił także wiele połączeń do europejskich stolic, a także rejsy transkontynentalne. W planach jest dalsze przywracanie połączeń. Rafał Milczarski zaznacza jednak, że wciąż trwa pandemia, więc sytuacja zmienia się dynamicznie i może mieć to wpływ na dalsze decyzje spółki. 

Więcej o: