Piotr Kraśko poprowadzi "Fakty" i "Fakty po Faktach". Ma zająć miejsce po Justynie Pochanke

Piotr Kraśko, znany dziennikarz i prezenter, zostanie nowym prowadzących programów "Fakty" i "Fakty po Faktach". To skutki decyzji Justyny Pochanke, która po niemal 20 latach rozstaje się z TVN24.

TVN Discovery Polska oficjalnie potwierdził wcześniejsze doniesienia Wirtualnych Mediów. Piotr Kraśko będzie nowym prowadzącym programy "Fakty" oraz "Fakty po Faktach". To skutek decyzji, którą podjęła Justyna Pochanke. Prezenterka po ponad 19 latach współpracy rozstała się z jedną z największych informacyjnych telewizji w Polsce. 

Piotr Kraśko jest w zespole obu programów od zeszłego roku. Do tej pory był gospodarzem "Faktów z zagranicy", był też jednym z prowadzących programu "Dzień dobry TVN". Ze stacją dziennikarz związany jest od czterech lat.

Czytaj też: Telewizja publiczna werbuje nowych ludzi. Do redakcji TVP Info dołączył dziennikarz ekonomiczny Paweł Blajer

Piotr Kraśko zastąpi Justynę Pochanke. Będzie prowadził "Fakty" oraz "Fakty po Faktach"

Piotr Kraśko przez wiele lat był związany z TVP. Nie tylko prowadził "Wiadomości", którymi jednocześnie kierował, był też korespondentem we Włoszech i USA. Odszedł od publicznego nadawcy po objęciu rządów przez PiS. 

Justyna Pochanke jest związana z TVN24 od 2001 roku, z "Faktami" trzy lata krócej. "Fakty po Faktach" prowadziła od roku 2008.

Zobacz wideo Kto przegrał te wybory? Trzaskowski, PO czy opozycja? Komentarze po wyborach prezydenta w Polsce
Więcej o: