VOD tworzone przez TVN i Polsat coraz bliżej. Do Komisji Europejskiej złożono komplet dokumentów

W zeszłym roku dowiedzieliśmy się, że TVN Discovery oraz Polsat planują wspólnie stworzyć platformę VOD. Zgodę na takie działanie, ze względu na wielkość spółek musi wyrazić Komisja Europejska. Ta może zacząć prace nad projektem, po tym jak komplet dokumentów złożył TVN.

W październiku ubiegłego roku Cyfrowy Polsat oraz TVN Discovery podpisały umowę joint-venture, która dotyczy utworzenia wspólnie platformy VOD. Zgodnie z jej zapisami, spółkę zakłada Cyfrowy Polsat, a potem po uzyskaniu zgody UOKiK Discovery przejmuje połowę udziałów. Obie strony mają zapewnić po 30 mln początkowego finansowania. Platforma będzie zawierać seriale, filmy i programy telewizyjne z obu podmiotów z naciskiem na polskie produkcje. Zanim jednak dojdzie do zawiązania spółki, swoją zgodę musi wyrazić Komisja Europejska, która tak jak UOKiK jest uprawniona do badania rynkowych skutków fuzji i przejęć, informuje portal Wirtualne Media. KE rozpatruje wnioski w zależności od wspólnotowego wymiaru danej koncentracji. Organ ten analizuje transakcje, w których łączny światowy obrót wszystkich uczestników wynosi co najmniej 2,5 mld euro

Zobacz wideo Aplikacje VOD - ułatwią oglądanie filmów i seriali na smartfonie

TVN dostarczył dokumenty do KE w sprawie platformy VOD z Polsatem

Stworzenie platformy VOD przez TVN i Polsat wymaga pozwolenia Komisji Europejskiej. Ta dopiero teraz może pochylić się nad tą sprawą, ponieważ jak wynika z informacji WM, TVN Discovery Polska dopiero  w minionym tygodniu złożył kompletną dokumentację do KE. 

Wspólny projekt Discovery i Cyfrowego Polsatu ma wymiar europejski, a Komisja Europejska potwierdziła swoją właściwość. Dlatego dokonaliśmy zgłoszenia na poziomie Komisji Europejskiej

- tłumaczy Katarzyna Issat, szefowa ds. komunikacji korporacyjnej w TVN Discovery Polska. Z opisu koncentracji zgłoszonej do Komisji Europejskiej wynika, że nowa platforma VOD ma być dostępna nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach członkowskich Unii Europejskiej. 

Więcej o: