Aldi wycofuje ze sprzedaży kostki lodu w kształcie owoców. Mogły być mylone z żywnością

Aldi wycofuje ze swoich sklepów kostki lodu w kształcie owoców. Okazało się, że produkt może być groźny dla zdrowia i życia klientów, zaapelowano więc o ich zwrócenie do sklepów. Jak dokonać zwrotu?

Dlaczego Aldi wycofuje kostki lodu w kształcie owoców?

Okazało się, że bardzo popularny produkt oznaczony kodem kreskowym 28029922 może być groźny. Wyprodukowane przez Miles GmbH kostki mogą zachęcać do połknięcia czy zjedzenia, zamiast tylko schłodzić napój. 

Produkt był w sprzedaży od 13 maja 2020 roku. Wykonano go z plastiku i przeznaczono do mrożenia, ale nie zwrócono uwagi na podobieństwo do prawdziwych owoców, co mogło być groźne nie tylko dla dzieci. Aldi w komunikacie stwierdza, że produkt ten ze względu na swoje właściwości, kolor i wielkość może być mylony z żywnością. 

Aldi kostki lodu zwrot: zasady oddawania produktu do sklepu

W komunikacie firmy czytamy:

prosimy o niezwłoczny zwrot do naszych sklepów artykułu Kostki lodu w kształcie owoców z kodem kreskowym 28029922, który był w sprzedaży od 13.05.2020 i którego producentem jest Miles GmbH. Należność za zakupiony towar zostanie Państwu zwrócona, również w przypadku braku paragonu będącego dowodem dokonania zakupu.

Produkt można zwrócić w dowolnym sklepie sieci Aldi, niekoniecznie w tym, w którym dokonało sie zakupu

Sklepy Aldi w Polsce

Sklepy Aldi w Polsce pojawiły się w 2006 roku, obecnie jest ich ponad 130. 8 maja, w trakcie znoszenia restrykcji związanych z epidemią, dokonano otwarcia największego sklepu Aldi w Polsce - w Bydgoszczy.

Sieć sklepów jest obecna na pięciu kontynentach. Aldi jest siódmą pod względem sprzedaży siecią marketów na świecie. Firma jest podzielona na dwie grupy – Aldi Nord i Aldi Süd. W Słowenii i Austrii Aldi Süd działa pod marką Hofer. 

Zobacz wideo A co z lodem na Księżycu?
Więcej o: