Polski Bon Turystyczny. Prezes ZUS wyjaśnia, jak dostać 500 plus na wakacje

Prezes ZUS Gertruda Uścińska przybliżyła na antenie Polskiego Radia 24, jak uzyskać Polski Bon Turystyczny. 500 zł dofinansowania przysługuje na każde dziecko. Bon należy aktywować na PUE ZUS.

W ostatni piątek udało się dopiąć zapowiedź wprowadzenia Polskiego Bonu Turystycznego. Początkowo planowano wesprzeć branżę dużo większym zastrzykiem gotówki, a bon w wysokości 1000 zł miał przysługiwać każdemu zatrudnionemu na umowę o pracę. Ostatecznie prezydent Andrzej Duda podpisał 17 lipca ustawę, która wprowadza dofinansowanie w wysokości 500 zł dla dzieci i dodatkowych 500 zł dla dzieci niepełnosprawnych (łącznie 1000 zł). Dzięki poprawkom senatu dofinansowanie przysługuje również dzieciom rodziców, którzy pracują za granicą. Bon można wydać na usługi hotelarskie oraz imprezy turystyczne na terenie Polski do 31 marca 2022 roku. Nie można go wymienić na gotówkę, ani inne środki płatnicze. 

Polski Bon Turystyczny. Prezes ZUS tłumaczy jak dostać 500 plus na wakacje

By otrzymać Polski Bon Turystyczny, nie trzeba składać kolejnych wniosków. System uproszczono i przeniesiono w całości do sieci, o czym już wcześniej mówiła wicepremierka i ministra rozwoju Jadwiga Emilewicz. Jak dokładnie będzie działał system, mówiła na antenie Polskiego Radia 24, prezes ZUS Gertruda Uścińska. Przypomniała, że aby zyskać bon, należy go aktywować na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Najlepiej zrobić to kilka dni przed planowanym wypoczynkiem. Żeby było to możliwe, konieczne jest uaktualnienie swoich danych kontaktowych na PUE ZUS, tj. podanie adresu mailowego oraz numeru telefonu komórkowego. To bardzo ważne, ponieważ bon zostanie przekazany przez ZUS w formie kodu na numer telefonu bądź adres mailowy. Bon ma być do wykorzystania jeszcze w lipcu, mówiła w rozmowie z naszym portalem Emilewicz. 

Zobacz wideo Kiedy bon turystyczny trafi do rodzin?
Więcej o: